P0

Kultūra

Bibliotekoje – filosofo Liutauro Degėsio paskaita

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-26


Ketvirtadienį, spalio 28 d.,17.30 val.,Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9) bus tęsiamas Meno filosofijos tinklalaidžių ciklas.

Lektorius – filosofas, rašytojas, VDU doc. dr. Liutauras Degėsys, pokalbį moderuos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė. Bibliotekos nuotr.

Klaipėdiečiai kviečiami į tiesioginę paskaitą bibliotekoje „Supranti, kad supratęs galėtum suprasti kitaip: estetinė distancija – kaip meno kūrybos ir meno suvokimo principas“. Lektorius – filosofas, rašytojas, VDU doc. dr. Liutauras Degėsys. Pokalbį moderuos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė. 

Pasikeitusioje, naujoje, šiuolaikinėje tikrovėje žmogus nebeturi laiko ir praranda įgūdžius bendrauti su savimi, reflektuoti, atpažinti ir suprasti save. Gyvenimo įtampa reikalauja standartizuoti situacijas, stereotipizuoti elgesį, konstruoti teorines ir kultūrines konstantas. Net ir meninėje veikloje žmogus įgunda daugelį procesų planuoti, numatyti, racionalizuoti – supaprastinti. Jis atpranta atsidurti neapibrėžtumo, neaiškumo situacijose, praranda laisvo, nepriklausomo mąstymo ir laisvo, originalaus disponavimo savimi nuostatas ir intencijas.

Žmogus nebeišdrįsta susitikti su savimi, gilintis į save, lavinti savyje universalumą, lankstumą, atvirumą kaitai ir laisvei. Ribinėse situacijose – bandyti ne tik aptikti, suprasti save, bet ir kurti save – kitokį, naują, įdomesnį, vertingesnį ir originalesnį.

Dalyvavimas tik su galimybių pasu. Tinklalaidės įrašas bus prieinamas bibliotekos Youtube kanale.


  2021-10-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt