P0

Kriminalai ir nelaimės

Uostamiestyje baigtas tyrimas dėl ukrainiečių prostitucijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-26


Klaipėdos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl organizavimo, vadovavimo ir pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos. Jis buvo pradėtas gavus duomenų apie tai, kad anksčiau neteistas, dvejose uostamiesčio įmonėse dirbantis 31-erių klaipėdietis organizavo ir pelnėsi iš moterų prostitucijos. Nustatyta, kad skelbimai dėl atlygintinų seksualinių paslaugų buvo publikuojami viename iš internetinių skelbimų portalų.

2020 m. lapkričio viduryje pareigūnai trijuose uostamiesčio butuose aptiko atlygintinas seksualines paslaugas vyrams teikusias keturias (tuo metu – 25, 30, 37 bei 40 metų amžiaus) Ukrainos pilietes. Kratų metu šiose patalpose rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti.

Tęsiant operaciją tą pačią dieną policijos pareigūnai Klaipėdoje, Liepų g., sulaikė ir prostitucijos organizavimu įtariamą vyrą. Atliktų kratų jo gyvenamojoje vietoje bei automobilyje metu rasta dopingo medžiagų.

Įtariama, kad minėtas klaipėdietis surado moteris, galinčias teikti seksualines paslaugas, parinko ir išnuomojo joms laikinas gyvenamąsias vietas, suteikė priemones seksualinėms paslaugoms atlikti bei dėjo skelbimus dėl atlygintinų seksualinių paslaugų.

Taip pat įtariama, kad pastarajam talkino 31 m. ir 36 m. amžiaus bendrininkės, kurios koordinavo prostitučių veiklą, bendravo su klientais, nukreipdavo klientus tam tikrais adresais. Šios Klaipėdoje gyvenančios moterys anksčiau neteistos, viena iš jų – dirbanti individualioje įmonėje.

Pusė uždarbio atitekdavo sąvadautojams, iš kurių didžioji dalis – organizatoriui.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į įtariamiesiems priklausančias pinigines lėšas – daugiau nei 2 500 eurų ir automobilį.

Už pajamų turėjimą iš kito asmens prostitucijos arba sąvadavimą prostitucijai numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Už prostitucijos organizavimą ar vadovavimą numatytas laisvės atėmimas iki 6 metų.


  2021-10-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt