P0

Miestas, Svarbu

Į būsimą Sakurų parką sugrįžo statybininkai: darbus planuojama baigti per metus (8)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-10-27


Nuo pavasario sustabdyti naujojo Sakurų parko Klaipėdoje įrengimo darbai vėl atnaujinti. Žadama, jog parkas, nepaisant priverstinės pusės metų pertraukos, bus įrengtas lauku – kitų metų rudenį.

Sakurų parkas bus įrengtas beveik hektarą užimančioje teritorijoje tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios Apaštalų bažnyčios. Virginijos Spurytės nuotr.

Beveik hektarą užimančioje teritorijoje tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios Apaštalų bažnyčios darbininkai žemės kasinėjimo ir menkaverčių želdinių šalinimo darbus pradėjo pernai lapkritį.

Sutartį dėl Sakurų parko įrengimo Klaipėdos savivaldybė su rangos konkursą laimėjusią bendrove „Tilta“ pasirašė pernai balandį, tačiau buvo rengiamas darbo projektas, todėl statybvietė rangovui perduota tik rudenį. Sutarties vertė – apie 950 tūkst. eurų. Sutartyje numatyta, jog parkas turi būti įrengtas per 25 mėnesius nuo statybvietės perdavimo, o tai reiškia, kad iki 2022 metų spalio.

Šiemet po žiemos, kai jau leido jau leido oro sąlygos, į būsimą Sakurų parko teritoriją sugrįžę statybininkai susidūrė su problemomis. Paaiškėjo, kad gruntas nėra toks stabilus, kaip buvo numatyta techniniame projekte, be to, jis ir per daug drėgnas. Todėl Klaipėdos savivaldybės atstovai nusprendė sutartį sustabdyti ir pakoreguoti techninį projektą.

Jo koregavimas truko beveik pusę metų, tačiau projektavimo darbai jau baigti, todėl statybininkai vėl sugrįžo į būsimą Sakurų parką.

„Gal tik taip atrodo, kad niekas nevyksta, bet darbai jau tikrai atnaujinti. Rangovai šiemet dirbs tol, kol leis oro sąlygos“, – teigė Klaipėdos savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Ji tvirtino, jog kol kas su rangovais net nediskutuota pratęsti parko įrengimo darbų terminus. „Manau, kad kitų metų rudenį, kaip ir planuota, parkas jau tikrai bus įrengtas, jei vėl kokių nors „stebuklų“ neišlįs“, – žadėjo I. Šakalienė.  

Šiemet parko įrengimo darbams miesto biudžete numatyta 460 tūkst. eurų, o likusi suma bus suplanuota kitų metų savivaldybės ižde.

Sakurų parko techninį projektą už 17,5 tūkst. eurų parengė UAB „Nacionalinių projektų rengimas“.

Sakurų parko vizualizacija.

Parke numatoma pasodinti apie 50 sakurų, o jų sodinimui numatoma suformuoti kalvas, kad medeliams nebūtų per drėgna.

Miesto straipsnių vidus

Parke taip pat numatoma sodinti kalnines juodąsias pušis, azalijas, rododendrus ir kitus augalus. Sklype esantys dideli vertingi medžiai (karpotasis beržas, platanalapis klevas, baltasis gluosnis, paprastasis lazdynas ir kiti) turėtų būti išsaugoti.

Naujame parke numatoma sutvarkyti dabar apleistą vandens telkinį – suformuoti penkialapio sakuros žiedo formos tvenkinį. Jo centre turėtų būti įrengta salelė su japoniška pušimi ir tradiciniam japoniškam sodui būdingu akmeniniu žibintu. Šalia tvenkinio planuojama poilsio aikštelė su suolų ir lauko akmenų kompozicija. Sala su poilsio aikštele būtų apjungiama mediniais tilteliais.

Šiaurės vakariniame sklypo kampe numatoma suformuoti kalvą, po kuria būtų įrengtas tualetas. Esamų takų vietose numatomi iš plokščių akmenų ir sutvirtintos smulkių akmenėlių dangos nutiesti takai.

Poilsio zonos parke bus įrengtos aplink sakurų medelius bei planuojamo tvenkinio šiaurinėje pusėje.

Lygiagrečiai Naikupės gatvės numatomos dviračių stovėjimo vietos. Šalia planuojamų dviračių ir pėsčiųjų takų bus įrengtos vaikų žaidimo aikštelės.

Ties pagrindiniu patekimo keliu į parką, o jis bus iš Taikos prospekto, numatoma įrengti tradicinius japonų „torii“ vartus. Visą parko teritoriją ketinama apšviesti. Pagrindinių takų apšvietimui siūlomi modernaus stiliaus LED stulpiniai parko šviestuvai. Papildomai numatomi LED žemės prožektoriai sakurų medelių apšvietimui iš apačios. Prožektorių šviesos spektras esą turėtų paryškinti rausvą sakurų žiedlapių spalvą.


  2021-10-27

  8 komentarai “Į būsimą Sakurų parką sugrįžo statybininkai: darbus planuojama baigti per metus”

  1. AvatarTevas (IP: 188.69.194.130)

   Socialini daigiabuti geriau pabaigtu uz situs pinigus urodai

  2. AvatarNedeputatas (IP: 90.140.68.221)

   Toks pasiūlymas, bent 50 procentų deputatų kadencijai apgyvendint pietinėje miesto pusėje 🙂

  3. AvatarXL (IP: 90.140.68.221)

   Rybporto bomzai galės atostogaut 🙂

   • Avatarto xl (IP: 188.69.199.195)

    auka tu su supuvusia morale .o kitur niera bomzu ? be to ko bomzams ten eiti ? neturi ka parasyti ,eik bonkiu parink ir ziurek kad karmos tašku negautumei ir netaptum XXL bomzu

  4. AvatarDaiva (IP: 77.79.44.59)

   Galėtų ir vandens telkinį įterpt į bendrą kompoziciją. Vasaros tai karštos, būtų atgaiva visiems parko lankytojams, o ir šiaip, vanduo yra vanduo. Jis tinka visur

  5. AvatarDslia (IP: 188.69.198.91)
   • AvatarAnonimas (IP: 88.118.160.21)

    išbetonuotais krantais ( žiūr. paveiksliuką) . prašom

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt