P0

Švietimas

Startavus Lietuvos STEAM centrų tinklui, Klaipėdoje įkurtuvių laukiama 2023-aisiais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-27


Trečiadienį į Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų institutą atvykę KU „Žemynos“ gimnazijos moksleiviai dalyvavo oficialiame Lietuvos STEAM centrų tinklo atidarymo renginyje ir ta proga skelbtame „STEAMiniame“ iššūkyje – penkiakovėje. „Žemynos“ gimnazistų komandoms teko užduotis čia ir dabar iš duotų priemonių sukonstruoti oru varomą transportą priemonę.

Oficialiam STEAM centrų tinklo veiklos startui teletilto pagalba susijungė 10 Lietuvos miestų, kuriuose įsikurs modernūs jaunimo ugdymo centrai – septyni regionų centruose, o trys metodiniai – didžiuosiuose Lietuvos miestuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Pastarųjų įkurtuvės planuojamos maždaug po metų.

Klaipėdos universitete dar tik kuriamo STEAM atviros prieigos centro specializacija – jūrinė. Planuojama, jog šiame centre bus įsteigtos keturios laboratorijos: standartizuotos biologijos – chemijos, fizikos – inžinerijos ir robotikos – IT bei specializuota, regiono specifiką atitinkanti jūros mokslų ir technologijų laboratorija. Centras įsikurs KU akademiniame miestelyje, jam pritaikius vieną iš čia esančių pastatų. Jūriniame STEAM centre planuojamas darbas su 7-12 ir jaunesnių klasių moksleiviais, STEAM dalykų mokytojais, čia bus kuriamos ir teikiamos metodinės rekomendacijos regioninių STEAM centrų pedagogams.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, dalyvavęs Tauragės regioninio STEAM centro atidarymo renginyje, sako, jog tai, ką matė, ką girdėjo šio miesto STEAM centre, įkvepia produktyviam bendradarbiavimui.

„Tauragės regiono STEAM centro specializacija – žalioji ekonomika, ekologinė problematika. Tai ir KU mokslinių studijų kryptys, tad matome daug bendradarbiavimo galimybių sudominant jaunimą mokslu, įtraukiant jį į mokslines veiklas“, – KU pranešime pažymi rektorius.

Uostamiestyje įgyvendinamo projekto vadovė Viktorija Vaitkevičienė sako, jog šiuose centruose jaunimas mokysis spręsti gyvenimiškas situacijas, panaudodamas žinias, kurias įgijo mokykloje.

„Visame tame procese bus labai stipri raidė A – menai ir kūrybiškumas, kuris reikalingas kiekvienam žmogui, sprendžiant profesinius ir gyvenimiškus iššūkius“, – akcentavo Viktorija Vaitkevičienė. Tokie, anot jos, buvo ir šiandieniniai „STEAMiniai“ iššūkiai, kuriuos uostamiestyje priėmė ne tik Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija, bet ir „Baltijos“ gimnazijos inžinerinių klasių moksleiviai bei Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro lankytojai. Procesas buvo rezultatyvus ir azartiškas: moksleiviai kūrė važiuojančius aparatus, programavo robotus, atliko chemijos eksperimentus.

INFORMACIJA

STEAM (angliškų terminų Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba, Mathematics – matematika santrauka) yra vienas šiuolaikiškų jaunimo ugdymo būdų, integruojantis mokymo disciplinas, formuojantis moksleivių kritinį ir kūrybišką mąstymą, lavinantis problemų sprendimo įgūdžius. Tikimasi, jog STEAM centrų tinklo sukūrimas, moderni juose veiksiančių laboratorijų įranga, jų technologinės galimybės ir integralaus ugdymo principo pritaikymas šalies švietimo sistemoje gali padėti spręsti moksleivių susidomėjimo šiomis sritimis stokos problemą ir rengti ateities inovacijų lyderius. Veiklą pradedančių STEAM centrų įvairovė – plati: nuo astrofizikos, robotikos, gamtos iki sveikatos mokslų ar jūros mokslų ir technologijų laboratorijų. Tiesioginėje transliacijoje regiono STEAM centrą pristatę Telšiai Lietuvai pateikė šmaikščią santrumpos STEAM vertimo iš žemaičių kalbos versiją – Stiprūs Tvirti Energingi Atkaklūs Mokslininkai.


  2021-10-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt