P0

Regionas

Sieks aiškumo dėl bendruomenių ir įstaigų mokesčių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-28


Ketvirtadienį posėdžiavusi Klaipėdos rajono savivaldybės taryba apsisprendė nustatyti aiškią ir bendrą tvarką, kokius mokesčius moka savivaldybei priklausančiuose pastatuose įsikūrusios įstaigos ir bendruomenės. Priimtas sprendimas sudaryti darbo grupę, kuri išanalizuos situaciją ir teiks siūlymą tarybai.

Klausimas tapo aktualus po to, kai rengiant naują patalpų panaudos sutartį su Kvietinių bendruomenės centro asociacija, vadovaujantis vasarą tarybos priimta Turto naudojimo tvarka, į sutartį buvo įtrauktas punktas, kad bendruomenė privalėtų mokėti komunalinius mokesčius pati. Priimti naują turto naudojimo tvarką įpareigojo Vyriausybės atstovės raštas, kuriame buvo nurodyta, jog ankstesnis tvarkos aprašas nebeatitinka galiojančių teisės aktų.

Kvietinių bendruomenės centro asociacija – pirmoji, kuriai prireikė tęsti sutartį, priėmus naują Turto naudojimo tvarką. Ateityje sutartys baigsis ir su daugiau bendruomenių. Todėl, pasak administracijos direktoriaus Justo Ruškio, ypač svarbu nustatyti taisykles, kurios būtų tolygiai taikomos visoms bendruomenėms.

„Turime sukurti bendrą, labai aiškiai patalpų panaudos taisykles apibrėžiančią tvarką pagal tai, kokio tipo yra bendruomenės: ar jos veikia visuomeniniais pagrindais, ar užsiima komercine veikla. Natūralu, kad verslą vykdančios bendruomenės turėtų prievolę dengti savo komunalinių mokesčių dalį“, – sako administracijos direktorius Justas Ruškys.

Direktoriaus teigimu, būtina įvertinti ir tai, ar tame pačiame savivaldybei priklausančiame pastate veikia ir kitos įstaigos, kaip yra ir Kvietinių bendruomenės centro asociacijos atveju.


  2021-10-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt