P0

Kultūra

Koncertų salėje – nuo Karlsono iki Geniušų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-29


Lapkritį Klaipėdos koncertų salė pristato šešis skirtingo muzikinio žanro koncertus, kurie, pasak pranešimo, tiks kiekvieno klausytojo meniniam skoniui.

Smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pristato ypatingą programą, kurioje skambės specialiai šiam koncertui sukurti kūriniai, o uostamiesčio publika juos išgirs pirmoji. Taip pat koncerte klausytojai išgirs vieną žinomiausių W. A. Mocarto Simfoniją Nr. 41. Pasaulyje pripažinti Anna ir Lukas Geniušai, jaunosios kartos pianistų duetas, Klaipėdoje pristato programą „Balaganinis teatras“. Pianistų dinastijos atstovai atliks. S. Prokofjevo, D. Milhaud ir I. Stravinskio  muziką. Ir dar ne vieną muzikinę staigmeną lapkritį klausytojams yra paruošusi Klaipėdos koncertrų salė.

Lukas ir Anna Geniušai
Karlsono mokyklėlė

Edukacinė programa 511 metų vaikams vyks lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 12. ir 18.30 val.

Švedijos sostinėje Stokholme, ant daugiabučio namo stogo, už kamino stovi mažas namelis. Jame gyvena „gražus, protingas ir gerai įmitęs vyrukas pačiame jėgų žydėjime“ vardu Karlsonas. Apie jį savo knygelėse pasakojo rašytoja Astrida Lindgren, gyvenusi kaimynystėje ir turbūt ne kartą jį sutikusi pasivaikščiojimų metu.

Šis nenuorama, kuris niekaip nenori suaugti, labiausiai mėgsta išdykauti. Štai dabar jis nusprendė mokytis groti trimitu. Ir ne tik trimitu, o visais variniais pučiamaisiais instrumentais iš karto! Ir ne tik pats mokytis, bet ir kitus pamokyti!

Kaip jam pavyks įgyvendinti savo sumanymus, pamatysite apsilankę „Karlsono mokyklėlėje“. Joje sutiksite ne tik Karlsoną, kurio vaidmenį kurs aktorius Aurelijus Liškauskas, bet ir Klaipėdos brass kvintetą. Renginį režisuoja Nerijus Gedminas, pats jame kuriantis mokytojo vaidmenį. Tai bus linksmas muzikinis užsiėmimas, kuriame netrūks netikėtumų ir išdaigų.

Mieli vaikučiai, mamytės ir tėveliai! Visai nesvarbu, kad dar nesugebate groti trimitu ar trombonu.  Ateikite patys, atsiveskite visus Karlsoną jau pažįstančius ir apie jį dar negirdėjusius pyplius ir suaugėlius!

Skambės Genadijaus Gladkovo, Piotro Čaikovskio, Jacques Offenbach, Tauro Adomavičiaus ir kt. muzika.

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos 

Infinitum

Lapkričio 6 d., šeštadienį, 18.30 val. V. Čepinskis, pirmiausia žinomas kaip smuikininkas, pastaruoju metu vis dažniau pasirodo kaip dirigentas ir kompozitorius. Dvigubame amplua jis prisistatys ir būsimoje programoje „Infinitum, kurią rengia kartu su bičiulio ir kolegos Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru.

Pasak M. Bačkaus, koncerte skambės du V. Čepinskio kūriniai su dedikacijomis.

„Tai siuita violončelei ir orkestrui „Infinitum“, kurią jis dedikavo man. Aš jau atlikau kūrinio premjerą Šiauliuose, o dabar jis pirmąkart suskambės Klaipėdoje. Antrąjį kūrinį „Improviso“ Vilhelmas dedikavo Klaipėdos kameriniam orkestrui. Mes jį savo programoje grosime pirmąkart“,- sako M. Bačkus.

Koncerte taip pat skambės Wolfgango Amadeuso Mozarto Simfonija Nr. 41, kuri dar vadinama „Jupiterio simfonija“. Simfoniniam orkestrui parašyta kompozicija suskambės atliekama styginių orkestro ir timpanų.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Balaganinis teatras

Lapkričio 10 d., trečiadienį, 18.30 val. koncertuos pianistų šeima Anna Geniušienė ir Lukas Geniušas, kurie savo dueto programą pavadino „Balaganiniu teatru“. Pasak L. Geniušo, „todėl, kad visi trys joje skambėsiantys kūriniai paremti balaganinio teatro stilistika ir atitinka comedie del arte bufonadinę pusę“. Tai Sergejaus Prokofjevo „Pasaka apie juokdarį“, aranžuota dviem fortepijonams, Darius Milhaud siuita dviem fortepijonams „Skaramušas“ ir Igorio Stravinskio baletas „Petruška“ (bus atlikta paties autoriaus transkripcija dviem fortepijonams).

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Muzikinės kryžkelės

Lapkričio 16 d., antradienįs 18.30 val. viena ryškiausių lietuvių pianisčių Guodos Gedvilaitė savo koncertinės veiklos 30-mečio sukakčiai parengė autobiografinę programą, kurioje skambės skambės Bethoveno Bagatelės, simbolinė Atsisveikinimo sonata, klaipėdietės kompozitorės Loretos Narvilaitės specialiai pianistei parašytas kūrinys „Garsas prabyla į tylą“.

„Opusas parašytas mano vardo inicialų tonacijoje – G – ir prasideda liaudies dainos „Anoj pusėj Nemuno“ melodija. Pasak kompozitorės, nors užaugau prie Nemuno, jai aš gyvenu „anoj pusėj“, – sako G. Gedvilaitė.

Į programą pianistė įtraukė ir Claros Schumann opusus – pastaraisiais metais šios talentingos ir modernios XIX a. asmenybės kūrybą G. Gedvilaitė puoselėja itin intensyviai, rengia „Claros Schumann salonus“.

Koncerto kulminacija – muzikos vienišiumi vadinamo, itin retai skambančio XX a. I pusės rusų kompozitoriaus Nikolajaus Medtnerio Fortepijoninis kvintetas C-dur. Jį G. Gedvilaitė atliks kartu su Čiurlionio kvartetu.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas

Lapkričio 20 d., šeštadienį, 18.30 val., vyks konkurso, skirtas vieno žymiausių XX a. Lietuvos kompozitorių, profesoriaus Eduardo Balsio (1919–1984) atminimui, finalas. I-sis konkursas buvo surengtas 2019 metais, E. Balsio 100-ųjų gimimo metinių proga. Prieš dvejus metus iš viso pasaulio atkeliavusios daugiau nei pusšimčio kūrinių partitūros liudijo ne tik sėkmingą naujo renginio startą, bet ir poreikį bei atsiveriančias perspektyvas. II-sis konkursas žada ne mažesnį susidomėjimą ir intrigą. Į finalą atrinktos kompozicijos nuskambės baigiamajame konkurso koncerte.

Konkurso tikslas – skatinti šiuolaikinės muzikos prieinamumą, jaunųjų kompozitorių kūrybą ir tarptautinį kūrėjų bendradarbiavimą, vertinti ir apdovanoti geriausius muzikos kūrinius. Konkurse kviečiami dalyvauti kompozitoriai iki 35 metų amžiaus su kūriniais, skirtais populiariausioms kamerinių ansamblių sudėtims (styginių kvartetui, fortepijoniniam trio arba kvintetui), taip pat styginių orkestrui. Šių metų konkurso naujovė – galimybė dalyvauti ir su kūriniais chorui. Orkestrines kompozicijas finalui parengs Roberto Šerveniko diriguojamas Klaipėdos kamerinis orkestras, pastaraisiais metais džiuginantis puikiomis naujosios muzikos interpretacijomis.

Konkursą organizuoja VŠĮ „Ars&Sonoris“. Klaipėdos koncertų salė yra šio renginio partneris.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos 

Žaismingos muzikos orkestras XXV

Lapkričio 25 d.,  ketvirtadienis, 18.30 val., „Žaismingos muzikos orkestras XXV“ sugrąžins gražią gabiausių Lietuvos vaikų muzikavimo su Klaipėdos kameriniu orkestru tradiciją. Šį kartą su orkestru Klaipėdos koncertų salės scenoje pasirodys patys talentingiausi šalies jaunieji muzikos atlikėjai, kuriuos globoja pasaulinio garso violončelininko ir dirigento Maestro Mstislavo Rostropovičius įkurtas fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Koncerte solo su orkestru gros dabartiniai fondo stipendininkai Ugnė Katinskaitė (smuikas), Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas), Rugilė Juknevičiūtė (violončelė), Jonas Vozbutas (akordeonas). Koncertas skiriamas žymaus prancūzų kompozitoriaus ir atlikėjo Camille’o Saint-Saënso 100-sioms mirties metinėms, tad programoje skambės tik šio autoriaus kūriniai.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 


  2021-10-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt