P0

Koronavirusas

100 eurų išmoka už skiepą sugundė tik nedidelę dalį senjorų (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-11-03


Spalio pradžioje Seimui pritarus, o šalies prezidentui nevetavus įstatymo pataisos, kurios tikslas – paskatinti 75 metų ir vyresnius senjorus skiepytis nuo COVID-19, paaiškėjo, jog susigundžiusiųjų 100 eurų išmoka už skiepą vyresnio amžiaus žmonių kol kas nėra itin daug.

Pasak Klaipėdos vakcinacijos ir Jūrininkų pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovo Sauliaus Dabravalskio, pastaruoju metu uostamiestyje jaučiamas besiskiepijančiųjų žmonių skaičiaus padidėjimas, tačiau kiek iš jų yra senjorų, jis pasakyti negalėjo.

„Iš principo bendras besiskiepijančių žmonių skaičius išaugo, bet atskiros statistikos [kiek tarp jų yra senjorų] mes nevedame”, – sakė jis.

Tuo metu trečiadienį po pietų šia tema žurnalistams nuotoliniu būdu surengtoje spaudos konferencijos Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Lukas Galkus teigė, jog spalio mėnesį besiskiepijančių minėto amžiaus senjorų skaičius padidėjo, lyginant su rugsėjo mėnesiu. Per paskutinę spalio savaitę pasiskiepijo 1300, o per visą spalio mėnesį – daugiau nei 4000 šios amžiaus grupės žmonių.

„Iš tiesų matome, kad tas suaktyvėjimas tarp nepasiskiepijusių 75 metų ir vyresnių gyventojų būtent sutapo su šiuo priimtu įstatymu, tai galim sakyti, kad poveikį tas davė”, – sakė jis.

Ministerijos atstovas pripažino, jog šalies mastu minėti skaičiai nėra dideli, bet vis tiek, jo nuomone, 100 eurų paskata esą buvo veiksminga.

Visgi tarp 75 metų ir vyresnių šalies senjorų iki šiol vis dar nėra pasiskiepiję apie 79 000 gyventojų, kurie, prelegento teigimu, „tai galėtų padaryti artimiausiu metu”.

Tuo metu BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ visuomenės nuomonės apklausa rodo, jog daugiau nei pusė apklaustųjų nepalaiko vienkartinės 100 eurų išmokos. 59,8 proc. respondentų teigė nepritariantys ar greičiau nepritariantys tokioms išmokoms, 26,5 proc. apklaustųjų jas palaikė, o dar 13,7 proc. žmonių neturėjo nuomonės.

INFORMACIJA

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, arba iki ateinančių metų kovo 31 d. – stiprinamąja trečiąja vakcinos doze, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos. Vienkartinę išmoką gaus ir tie rugsėjo 1 d. nepasiskiepiję senjorai, kurie iki lapkričio 30 d. nepasiskiepys, nes bus persirgę COVID-19 ir jie dėl to negalės būti paskiepyti iki lapkričio 30 d., bet pasiskiepys iki 2022 m. kovo 31 d. Prašymų 100 eurų vienkartinei išmokai gauti teikti nereikės, ją žmonės gaus kartu su pensija ar kita „Sodros” išmoka. Šiuo sprendimu tikimasi apsaugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje.


  2021-11-03

  Vienas komentaras apie “100 eurų išmoka už skiepą sugundė tik nedidelę dalį senjorų”

  1. AvatarVytautas (IP: 77.221.71.251)

   Švedai skaičiavo, kad “premijos” už skiepus didina skiepijimąsi 2- 4 procentais. Pas mus ne kitaip

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt