P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Pristatys elektroninę knygą apie Mažosios Lietuvos vaikų dainas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-03


Lapkričio 11-ąją, 18 val., kavinėje „10 tiltų“ (Turgaus g. 19) vyks elektroninės knygos „Mažosios Lietuvos vaikų dainos“ pristatymas.

Šis renginys yra įtrauktas į bendrą, pirmą kartą Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (lapkričio 11–14 d.) organizuojamą, Martyno šventės programą.

Susitikime dalyvaus leidinio sudarytoja Loreta Dargužienė ir jaunimo folkloro ansambliai „Kuršiukai“ (vad. Gabija Kochanskaitė ir Alvydas Vozgirdas), „Alkiukai“ (vad. Ingrida Žmijauskienė ir Elena Šalkauskienė) bei „Smeltužė“ (vad. Raimonda Milašienė).

Mažosios Lietuvos vaikų dainų rinkinyje iš viso publikuojami 25 kūriniai, kuriuos subtiliai bei žaismingai iliustravo dailininkė Milda Jurkutė.

Šios el. knygos pristatymui lapkričio 11-oji pasirinkta neatsitiktinai. Žinia, tądien švenčiame Šv. Martyną. Mūsų tradicijoje ši diena pirmiausia buvo vaikų šventė, kadangi tuomet baigdavosi žemės ūkio samdinių samdos laikas. Šeimininkai su samdiniais stengdavosi kuo geriau atsiskaityti, surengdami ypatingas vaišes, kurių pagrindiniu patiekalu Klaipėdos krašte tapdavo kepta žąsis.

Knygos sudarytoja – L. Dargužienė, ne vienerius metus dirbusi Klaipėdos etnokultūros centre. Pasak jos, tai – Klaipėdos etnokultūros centro, šiemet švenčiančio 30-metį, dovana folkloro ansamblių vadovams bei nariams, pedagogams ir visiems Mažosios Lietuvos folkloro puoselėtojams.

„Šis elektroninis XIX–XX a. Mažosios Lietuvos teritorijoje užrašytų vaikų dainų rinkinys yra pirmasis bandymas vienu leidiniu paskelbti iki šiol atskirose knygose ir archyvuose pabirusį, vaikų dainų žanrui priskiriamą folklorą“, – teigia sudarytoja.

Šioje knygoje yra aktyvus dainų turinys – spustelėjus ant pageidaujamos dainos pavadinimo turinyje, ji iš karto parodoma. Tai turėtų padėti greičiau ir patogiau susirasti reikiamą informaciją pedagogams bei visiems kitiems, kurie naudosis šiuo leidiniu.

L. Dargužienė tikisi, kad ši medžiaga bus taikoma praktiškai bei kviečia visus kuo aktyviau ja naudotis.

Iš karto po knygos pristatymo leidinį bus galima nemokamai parsisiųsti iš Klaipėdos etnokultūros centro el. svetainės (www.etnocentras.lt ). Knygos ieškokite skiltyje „Leidiniai“.

Dalyvavimas pristatymo renginyje – su galimybių pasu.


  2021-11-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt