P0

Transportas

Elektrobusų gamintojai vienija pajėgas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-04


Klaipėdoje įsikūrusi elektrinių miesto autobusų „Dancer“ gamintoja UAB „Vėjo projektai“ ir UAB „Altas Auto“, gaminantys vidutinės ir mažos klasės elektrinius autobusus, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

„Elektrinių autobusų gamintojų rinka Europoje dar tik formuojasi, todėl valstybių ir miestų sprendimų priėmėjams labai trūksta bendro supratimo ir informacijos, kokias galimybes ir privalumus teikia naujos kartos elektrinis miestų transportas. Kartu su „Dancer“ esame šios srities inžinerinių inovacijų lyderiai, tad vykdysime aktyvų dialogą su sprendimų priėmėjais ir taip sieksime greitesnio šios srities augimo”, – pranešime cituojamas „Altas Auto” direktorius Edvardas Radzevičius.

„Lyginant su didžiosiomis automobilių pramonės korporacijomis, esame palyginti nedidelės įmonės, todėl tik suvieniję pajėgas galime būti konkurencingi. Tikime, kad ES mastu teikiamas politinis prioritetas, telkiami finansiniai resursai vystyti elektrinio transporto sistemas bei didėjanti elektrinių autobusų paklausa leis Lietuvos gamintojams sėkmingai įsitvirtinti Europos rinkose“, – teigia UAB „Vėjo projektai“ generalinis direktorius Alvydas Naujėkas.

Šiandien abu Lietuvos elektrinių autobusų gamintojai orientuojasi į skirtingas autobusų klases, tad suvienijusios pardavimo pajėgas bendrovės klientams pasiūlys platesnį transporto priemonių pasirinkimą – M2, M3 klasių miesto ir tarpmiestinio susisiekimo autobusus. Įmonių vadovai tikisi, kad šis bendradarbiavimas padės užtikrinti lietuviškų transporto priemonių konkurencingumą užsienio šalių rinkose, o „Dancer“ ir „Atas Auto“ autobusus matysime vis daugiau Europos miestų.

Šiuo metu Europoje yra užregistruota apie 5000 didžiųjų elektrinių autobusų, daugiau nei 3700 registruota per pastaruosius dvejus metus. Vien pernai buvo užregistruota 22% daugiau elektrinių autobusų nei 2019 m., tačiau Europos šalių gatvėse vis dar naudojama beveik 600 tūkst. taršių dyzeliu varomų viešojo transporto autobusų.


  2021-11-04

  Vienas komentaras apie “Elektrobusų gamintojai vienija pajėgas”

  1. AvatarLukas (IP: 217.79.184.55)

   Džiugu, kad jungiasi, bet dažniausiai jungiasi ne iš gero gyvenimo. Gal danceris jau užsilenkt pradėjo?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt