P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Klaipėdos licėjaus direktorė lieka nuteista (13)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-04


Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą, ketvirtadienį pripažino, kad VšĮ Klaipėdos licėjus dalininkė ir direktorė Regina Kontautienė yra kalta dėl korupcinių nusikaltimų. Jai palikta Klaipėdos apygardos teismo skirta bausmė – 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimas, kurio vykdymas atidėtas 2 metams.

Reginą Kontautienę teisme gynė buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovas Giedrius Danėlius. Virginijos Spurytės nuotr.

Teismas patvirtino, kad R. Kontautienė, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, siekė turtinės ir kitokios asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei apgaule pasisavino ir iššvaistė didelės vertės svetimą turtą, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, klastojo dokumentus. R. Kontautienė Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu išteisinta dėl vienos inkriminuotos veikos – sukčiavimo.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnų atlikto tyrimo duomenimis, R. Kontautienė leido licėjaus lėšas asmeninėms reikmėms, apmokėjo asmeninių baldų ir techninės įrangos įsigijimą, butų remonto darbus ir panašiai. Dėl tokių veiksmų valstybė ir Klaipėdos licėjus patyrė beveik 30 tūkst. eurų žalą.

Apeliacinės instancijos teismo nuosprendis įsiteisėja iškart. Sprendimas gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


  2021-11-04

  13 komentarai “Klaipėdos licėjaus direktorė lieka nuteista”

  1. AvatarPavydas ir neobjektyvumas (IP: 86.100.89.111)

   Manau, kad sąžiningai uždirbtus pinigus galima naudoti pagal poreikį. O darbo kokybė rodo, kad pinigai uždirbti dorai ir sąžiningai. Čia ne Kontautienės nusikaltimas, o konkurentų pavydas. Tiesiog licėjus gerai dirba, tai pagal lietuvio manierą, reikia jį suėsti be duonos, o vadovą-pasodinti. Niekas neskaičiuoja kiek direktorė įdėjo ne tik savo pinigų, bet ir sveikatos, kol tą licėjų užaugino. Dirbtinai pritempta 30 tūkst. eurų suma, daiktai pirkti svečių , licėjaus partnerių priėmimo reikalams ir tik licėjaus interesams. O daiktas ten, kur jis tam reikalingas. Sėkmės LAT-e.

  2. AvatarBosas (IP: 88.118.164.47)

   Vagilka!!!..Ir kaip dabar ji turi i akys žmoniems žiureti…Kai vaikus moko TOKIA asmenybe?!..BJAURYBE..

  3. AvatarNUTEISĖ TAI NUTEISĖ. O KAS BUVO GENERALINIS ŠITO GRAJAUS UŽSAKOVAS? GAL PUTINAS? JIS NIEKUOMET GI NEMIEGA. (IP: 78.57.194.255)
   • AvatarKoks (IP: 78.61.179.125)

    Putinas!? Visiems seniai aišku, kieno nurodymus vykdo visi licėjai! Žiūėk ir skaityk, žmogau, ne tik sisteminę melasklaidą!

  4. AvatarKasandra (IP: 78.62.150.67)

   Kokie vadovai, toks ir švietimas ir atvirkščiai. “Puikus” pavyzdys mokiniams.

   • AvatarŽinau (IP: 84.15.182.84)

    Nelyginkit privatininkų su valstybinėmis mokyklomis. Turtingk tėveliai turėjo iš ko finansuoti,tai ir pagyveno direktorė. O tėvelių kišenėd net nepajuto.

  5. AvatarŠtai, kur (IP: 78.61.179.125)

   keliauja tėvelių pinigėliai. Bet… Jie patys duoda, tad nėr ko pykti.

   • AvatarTas pats (IP: 86.100.89.111)

    Neverkit, pinigų, manau, direktorė nereketavo, o patys tėvai norėjo, kad jų gaminiai būtų tobulinami. Vagių tos tarnybos nesugaudo, dirbančius dorai -persekioja. Manau, kad sprendimas persekiojantis dirbančius žmones.

   • AvatarPavydas bambą graužia (IP: 86.100.89.111)

    Tarp kitko, kas nujaučia kiek kainuoja finansiškai ir daiktiškai tokią įstaigą reprezentuoti. Kai reikia priimti licėjaus partnerius, kviesti žvaigždes, juos pamaloninti …Tam reikalinga ir infrastruktūra ir piniginė, o kiek vargo , vargelio tenka patirti.

  6. AvatarRima (IP: 88.107.225.225)

   Bet sprendimas gali Buti skundziamas…

   • AvatarTeisė (IP: 84.15.184.202)

    Aukščiausias teismas priima ne visus skundus.

  7. AvatarAsd (IP: 82.135.199.88)

   Kokia gėda… Pamėgino PVM’ą sutaupyti nabagėlė. Grynai gėda.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt