P0

Transportas

„Gargždų geležinkelio” byla kelsis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-05


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija penktadienį priimta nutartimi kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą (ESTT) prejudicinio sprendimo dėl 2012 m. lapkričio 21 d. Europos parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria sukuriama bendra Europos geležinkelių erdvė, išaiškinimo.

Byloje pareiškėjas UAB „Gargždų geležinkelis” ginčija Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus sprendimą neskirti viešosios geležinkelių infrastruktūros pajėgumų. Įmonė teigia, kad Lietuvoje nustatytos prioritetų taikymo taisyklės, kai pajėgumai prašomi dėl perpildytų geležinkelio ruožų, palankios įsitvirtinusiam subjektui – nacionaliniam vežėjui AB „Lietuvos geležinkeliai“ ar jo dukterinėms įmonėms.

Administracinės bylos nagrinėjimas sustabdytas iki bus gautas ESTT prejudicinis sprendimas su atsakymais į konkrečius LVAT klausimus.


  2021-11-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt