P0

Aplinkosauga

Vydmantiškiai vėl surinko daugiausiai elektronikos atliekų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-05


79 tonos elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų atliekų – tiek jų per metus surinko aplinkos taršai neabejingos Lietuvos bendruomenės. Kretingos rajono Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmantai“ lyderio pozicijos aplinkosaugos projekte „Mes rūšiuojam. Vasara“ neužleidžia trečius metus iš eilės.

„Bendruomenės iš visos Lietuvos per projekto 2020-2021 metų sezoną iš viso surinko 79 tonas elektros ir elektroninės įrangos bei 325 kilogramus nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų. Esame dėkingi kiekvienai bendruomenei, kuriai rūpi atliekų rūšiavimas, švari ir saugi aplinka. Netinkamai tvarkomos atliekos veikia mūsų ekosistemą ir kelia daug iššūkių ateities kartoms“, – pranešime spaudai cituojama Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos, Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovė Asta Pakštaitė-Marcinkienė.

Vydmantiškiai surinko 16,9 tonų elektronikos atliekų – 2 kartus daugiau nei prieš metus. Maža to, „Vydmantai“ buvo ne tik daugiausiai surinkusi bendruomenė visoje Lietuvoje, bet ir aktyviausiai atliekas rinkusi bendruomenė Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse.

„Mes rūšiuojam“ projekte dalyvaujame jau penkerius metus – taigi, turime įdirbį ir patys gyventojau aktyviai prisideda prie atliekų rinkimo. Ne paslaptis, kad noras laimėti „uždega“, todėl gyventojai net gatvėje, šalia konteinerio, aptiktus senus elektronikos įrenginius veža į Vydmantus. Turime itin aktyviai atliekas renkančių asmenų, kaip bendruomenės senolį Vaclovą Erminą, kuris važiuoja net pas giminaičius, gyvenančius už 100 kilometrų nuo Vydmantų, kad į bendruomenę su automobilio priekaba atvežtų seną šaldytuvą“, – sako Vydmantų kaimo bendruomenės centro „Vydmantai“ pirmininkas Simas Končius.


  2021-11-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt