P0

Kultūra

Klaipėdos galerijoje – personalinė Antano Šerono tapybos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-08


Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) lapkričio 11 d., ketvirtadienį, 17 val., bus atidaroma personalinė Antano Šerono tapybos paroda „Patirtys 3 ir 5“.

Pasak dailėtyrininkų, nuo 35 metų jaunosios kartos dailininkas tampa viduriniosios kartos atstovu. Iki tol išgyventos kūrybines patirtys, idėjos, mintys ir yra perteikiamos šioje Antano Šerono parodoje. Seni rakandai, jų likučiai į šias drobes sugulė kaip iš vaikystės miražų ateinantys prisiminimai.

„Interjerai Antano Šerono paveiksluose – „įtraukiantys“, iškart sužavintys vidine, kiek apsiblaususia šviesa, kažkiek mintimis nukeliantys prie matytų prancūzų modernistų interjerinių etiudų… Tolimų langų šviesa, thonet stiliaus kėdės, pianinas ir kitos sustingusių laike interjerų detalės privertė gana nostalgiškai mėgautis ne tik fragmentaliomis, taikliomis kompozicijomis, bet ir spalviniais niuansais, potėpio tikslingumu bei grakštumu. Menininkui pavyko, naudojantis prigimtiniais tikro tapytojo sugebėjimais, užfiksuoti ne tik praeitimi dvelkiančius vaizdinius, nykstančią natūrą, bet ir juntamai įvesti į savo paveikslinę erdvę laiko dimensijos Pojūtį“, – rašo dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė.

Jaunosios kartos menininkas Antanas Šeronas (gim. 1986) yra vienas iš tų, kurie bando į dailę sugrąžinti klasikinę tapybą. 2013 m. Šiaulių universitete menininkas įgijo dailės (tapybos) magistro diplomą. Yra surengęs 15 personalinių, dalyvavęs daugiau nei 70 grupinių parodų, devyniuose respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose. Kūriniai eksponuoti Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Tapytojas 2020 m. 8-oje pasaulio žemaičių parodoje buvo apdovanotas sidabro medaliu „už pagarbą tradicijoms ir temos aktualizavimą“.

Paroda veiks iki gruodžio 4 d.


  2021-11-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt