P0

Švietimas

Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė prisidės prie aukštojo mokslo sklaidos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-08


Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupė tapo viena iš Klaipėdos universiteto (KU) ateities fondo rėmėjų ir fondo veiklai vystyti skyrė finansinę paramą.

VLG įmonių grupės vadovas Arnoldas Šileika ir KU ateities fondo direktorius Vytautas Adomaitis. 

Naujai įsteigto KU ateities fondo lėšomis planuojama finansuoti mokslinius tyrimus, šiuolaikinių technologijų diegimą, dabar aktualių ir ateities kartoms reikalingų kompetencijų bei gebėjimų ugdymą, skatinti mokslo pažangą bei remti pažangiausius studentus ir dėstytojus. VLG įmonių grupė šio fondo veiklai plėtoti šiemet skyrė 25 tūkst. eurų.

Pasak KU ateities fondo direktoriaus Vytauto Adomaičio, verslo sektoriaus parama aukštajam mokslui šiuo metu yra itin reikalinga ir svarbi.

„Nuoširdžiai dėkoju VLG įmonių grupei ir džiaugiuosi šiam fondui skirta parama. Ilgametė partnerystė tarp KU ir VLG įmonių grupės liudija apie kryptingą ir tvarią bendrovės veiklą, kuriant mokslo ir verslo sinergiją. Įmonė yra viena iš šio fondo įkūrėjų bei dalininkų, tad ši iniciatyva yra puikus ir sektinas pavyzdys Klaipėdos verslo bendruomenei remti aukštąjį mokslą uostamiestyje”, − teigė V. Adomaitis.

Ateities fondo lėšomis taip pat planuojama vystyti kompetencijas, kurios būtinos technologijų ir paslaugų plėtrai jūrinėje energetikoje, uostų veikloje ir laivyboje, biotechnologijų kūrime ir diegime.

„Veikdami globalioje jūrinės inžinerijos bei technologijų industrijos rinkoje, kurios išskirtinumas − poreikis aukštoms inžinerinėms-technologinėms kompetencijoms bei mokslu ir žiniomis grįstoms inovacijoms, puikiai suprantame konkurencingo mokslo ir studijų centro Klaipėdoje svarbą ir reikšmę visai Lietuvai “, − tikino VLG įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

KU ateities fondo rėmimas nėra vienintelė veikla, kurią VLG įmonių grupė įgyvendina drauge su uostamiesčio akademine bendruomene. Ji jau apie dešimt metų skiria stipendijas pažangiems KU studentams bei investuoja į jūrinės inžinerinės krypties studijų kokybės gerinimą. VLG įmonių grupėje taip pat kasmet įdarbinami studijas KU baigę absolventai − inžinieriai, programuotojai, kiti tiksliųjų mokslų krypties atstovai, kurie savo žiniomis ir darbu prisideda prie Lietuvos, kaip jūrinės valstybės auginimo.


  2021-11-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt