P0

Kultūra

Klaipėdos dramos teatre – „Sniego karalienė“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-09


Po daugiau nei dvejų metų pertraukos Klaipėdos dramos teatre kuriamas spektaklis jauniesiems teatro lankytojams. Vieną žymiausių danų rašytojo H. Ch. Anderseno pasaką „Sniego karalienė“ scenoje prikels režisierius Paulius Tamolė. Apie dviejų draugų Kajaus ir Gerdos kelionę iš vaikystės į suaugusiųjų pasaulį bei užšąlančius jausmus kalbantis spektaklis išsiskirs efektinga scenografija ir fantasmagoriškais kostiumais. „Sniego karalienės“ kūrėjai užsibrėžė atkurti jusles įtraukiantį šios simboliais ir reikšmėmis turtingos pasakos pasaulį.

Paulius Tamolė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Režisierius P. Tamolė „Sniego karalienę“ vaikams jau sekė – kartu su muzikantais Chrisu Ruebensu ir Tadu Dešuku buvo sukūrę muzikinę pasaką. Tuomet pats lipo į sceną ir muzikantams kuriant muzikinį foną pasakojo septynias istorijas, iš kurių susideda „Sniego karalienė“.

Klaipėdos dramos teatre H. Ch. Anderseno pasaka atgims magiškų vaizdų kupinu reginiu.

„Galima sakyti, kad prieš tai padarėme trumpo metro filmą, bet atėjo metas padaryti ilgo metro filmą ir pasidalinti su žiūrovais spektakliu, kuriame veikia visi personažai, esantys pasakoje“, – pranešime pažymi P. Tamolė.

Kalbėdamas apie tai, kodėl pasirinko būtent šią pasaką režisierius sakė, kad ji jam pasirodė didžiausia savo emociniu tūriu, spalvomis ir mintimis, „man ši pasaka apie dviejų vaikų, Gerdos ir Kajaus, brendimo laikotarpį, kaip jie iš dešimtmečių virsta paaugliais. Tas nenusakomas laikas, kai iš vaikų tampama suaugusiaisiais. Tai – spygliuotas ir atšiaurus laikotarpis. Kas vyksta su Kajumi jo paauglystėje – berniuko širdis tampa ledo gabalėliu“.

„Sniego karalienė“ scenoje nėra naujokė, pirmą kartą Lietuvoje ši pasaka spektakliu virto dar 1931 m. Pasaulyje pagal ją kuriami įvairūs kūriniai įvairaus amžiaus auditorijai.

„Tai pasaka apie jausmus, mūsų jausmus, kas nutinka, kad jie tampa ledu, kodėl nebemylime esančių šalia, kodėl atšąlame. Tai be galo turininga, spalvinga pasaka, pasakų motina. Savo spektaklyje kalbėsiu apie vaikų jausmus, kiti ja kalba, pavyzdžiui, apie depresines ligas ar eilę kitų temų – „Sniego karalienėje“ jų užkoduota labai daug“, – sakė režisierius.

Kultūros straipsnių vidus

P. Tamolė pabrėžė, kad su vaikais ir ne tik vaikais labai svarbu kalbėti apie emocinį intelektą.

„Vaikuose reikia ugdyti supratimą apie emocijas, kaip jas atpažinti, valdyti, kaip kitiems komunikuoti apie jas. Bet tai lygiai taip pat svarbu ir suaugusiesiems, tad spektaklyje ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai turės progą permąstyti savo jausmus, pasvarstyti, kada jų širdys tampa ledo gabalėliais. Emocinį intelektą lavinti niekada ne per vėlu“ , – kalbėjo pastatymo autorius.

Į „Sniego karalienę“ P. Tamolė kviečia vaikus nuo 7 iki 14 metų, bet tiki, kad jį įdomu žiūrėti bus ir suaugusiesiems.

„Sniego karalienės“ spektaklio tekstas kurtas remiantis Liudo Remeikos vertimu iš originalo kalbos, pritaikymą scenai rašė Virginija Rimkaitė. Scenografė ir kostiumų dailininkė Kristina Voytsekhovskaya, kompozitoriai Tadas Dešukas ir Chris Ruebens, šviesų dailininkas Julius Kuršis, vaizdo projekcijų autorius dailininkė-technologė Irina Komissarova. Spektaklyje vaidins gausus būrys teatro aktorių. Gerdą įkūnys Samanta Pinaitytė, o Kajų – Jonas Baranauskas.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Spektaklio „Sniego karalienė“ premjera – gruodžio 4–8 dienomis Klaipėdos dramos teatre.

INFORMACIJA

Viename mieste gyvena du geriausi draugai – Kajus ir Gerda. Jiems gera kartu leisti laiką, prižiūrėti visus metus žydinčią rožę, klausytis mylimos močiutės istorijų, net jei jos ir apie grėsmingąją Sniego karalienę. Kol vieną dieną Kajus dingsta ir niekas nežino kur. Žmonės įtaria blogiausia, tačiau Gerda negali susitaikyti su mintimi, kad jos mylimas draugas galėjo žūti. Tad ji pasiryžta leistis į pavojų bei stebuklų kupiną kelionę ir padaryti viską, kad surastų ir išgelbėtų savo mylimą bičiulį. Ji net neįtarė, kad draugą reikės gelbėti iš pačios Sniego karalienės nelaisvės.

Hansas Christianas Andersenas ne veltui tituluojamas pasakų karaliumi. „Sniego karalienė“ – vienas gražiausių ir giliausių jo kūrinių, visiems primenantis apie nepalaužiamą meilės ir gerumo galią.


  2021-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt