P0

Miestas

Klaipėdos autobusų stotyje keliaujančius lydės šviečiančios žvaigždės (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-10


Klaipėdos autobusų stotyje antradienį sužibo daugiau nei pusė šimto kalėdinių žvaigždžių. Tai IKEA iniciatyva, kuria norima „nušviesti kelią grįžtantiems namo per žiemos šventes”. Panašūs projektai startavo visose Baltijos šalyse, o Lietuvoje – trijuose didžiuosiuose miestuose.

Tradicija tamsiuoju metų laiku languose įžiebti kalėdinius žibintus ir taip nušviesti kelią keliaujantiems itin gaji Skandinavijos šalyse. Pagrindinė projekto dekoracija – ikoniniu vadinamas šviestuvas STRÅLA. Jis naudojamas su LED lemputėmis, suvartojančiomis 85 proc. mažiau elektros ir šviečiančiomis 10 kartų ilgiau už kaitinamąsias.

Skaičiuojama, kad iš Klaipėdos autobusų stoties kasdien tarpmiestinio, tarptautinio ir priemiestinio susisiekimo maršrutais išvyksta apie 150 autobusų.

„Stotis yra miesto veidas. Pirmas įspūdis svečiams apie mūsų uostamiestį susidaro būtent čia. Klaipėda turi išskirtinę, erdvią ir kartu jaukią autobusų stotį. Čia vyksta koncertai, parodos, menininkų akcijos. Visada didžiausioms metų šventėms papuošiame savo erdves ir esame maloniai nustebinti šiemet sulaukę netikėtos ir puikios IKEA idėjos. Kartu dovanosime klaipėdiečiams ir miesto svečiams daugiau šviesos ir gerų, šventiškų emocijų“, – pranešime cituojamas Vaidas Ramanauskas, stotį valdančios UAB Klaipėdos autobusų parkas generalinis direktorius.

Panašūs projektai IKEA iniciatyva nebe pirmus metus tuo pat metu vyksta visose Baltijos šalyse. Praėjusiais metais šviečiančiomis žvaigždėmis buvo papuošti gyvenamieji namai Vilniaus, Rygos ir Talino miestų centruose.


  2021-11-10

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos autobusų stotyje keliaujančius lydės šviečiančios žvaigždės”

  1. AvatarKeleivis (IP: 82.135.225.194)

   Tegu geriau sutvarko informacinius stendus, kad veiktu. Jau gal antri metai nėra informacijos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt