P0

Miestas

Botanikos sodas išnuomos daugiau nei 200 eglučių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-11


Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sodas ir šiemet klaipėdiečius kviečia Kalėdas sutikti su gyva išsinuomota, o ne nukirsta eglute.

Nuomojamos eglutės – didelės ir mažos, sidabrinės ir paprastosios, būdingos Lietuvos miškams. Kai kurios jau suka ne pirmą kalėdinį ratą. Kai kurios grįžta vis į tuos pačius namus, nes draugiškų gamtai Kalėdų entuziastai ant medelių palieka savo ženklus, kad ir kitąmet į namus parsivežtų tą pačią žaliaskarę.

KU Botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė sako, jog šiemet bus išnuomota šiek tiek daugiau nei 200 medelių – gerokai mažiau nei anksčiau. Priežastis proziška – kai kurie praėjusį sausį sugrįžę spygliuočiai neišgyveno atšiaurios žiemos, kai kuriuos nuvargino per šilti laikinųjų šeimininkų namai, o dalis tiesiog „pavargo“ ir prašosi poilsio – medeliai pasodinti į gruntą ir kurį laiką reabilituosis eglučių lysvėje, kol vėl bus pasiruošę šventėms.

KU Botanikos sodo koordinatorė į klausimą, ar ne per anksti pradėtas eglučių nuomos Kalėdoms vajus, atsako neigiamai.

„Mus skubina patys žmonės – skambina, rašo, atvažiuoja. Pirmieji skambučiai dėl eglučių nuomos prasidėjo dar spalio viduryje, kai mes dar tik pradėjome ruošti medžius“,- teigia Asta Klimienė.

Ji prognozuoja, jog dėl šiemet sumažėjusio nuomojamų eglių skaičiaus gali būti ir bėdos, nes gamtai draugiškų Kalėdų gerbėjų ratas per pastaruosius metus gerokai padidėjo.

„Dalis pas mus atvykstančių žmonių – tie patys. Ir atvyksta ne dėl pinigų. Jiems svarbu šventėms puošti gyvą Kalėdų medį, žinant, kad jis po švenčių nebus pasmerktas, o grįš į gamtinę aplinką, juo bus pasirūpinta“,- sako KU Botanikos sodo koordinatorė.

Susidomėjusiems tokia galimybe teks atvykti į KU Botanikos sodą (Kretingos g. 92), išsirinkti tinkantį medelį, sumokėti rezervavimo mokestį, t.y. visą jo kainą, norimu laiku išsivežti eglutę į namus, ją mylėti, saugoti, prižiūrėti, o po švenčių grąžinti į KU Botanikos sodą (terminas – iki sausio 10-osios). Atvežus sveiką medelį, jo nuomotojams grąžinama pusė įmokėtos sumos. KU Botanikos sodo nuomojamų kalėdinių medelių kaina pagal eglės dydį – nuo 20 iki 40 Eur.

KU Botanikos sodo komanda po švenčių neatsisakys priimti iš žmonių ir kitur įsigytų eglaičių. Tos, kurias pavyks išsaugoti, kitąmet papildys kalėdinio džiaugsmo giraitę.


  2021-11-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt