P0

Konsultacijos

Lapais atsikratyti ragina tvarkingai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-11


Lapkritis – bene daugiausiai rūpesčių kiemų tvarkytojams keliantis mėnuo: kiek lapus begrėbsi, jie vis nukloja takus ir prižiūrimas teritorijas. Akivaizdu, kad Klaipėdoje iškuopę savo valdas anaiptol ne visi daugiabučių namų administratoriai ir bendrijų pirmininkai bei individualių namų gyventojai žino, kaip teisingai atsikratyti surinktais lapais ir kitomis žaliosiomis atliekomis.

Pagrindinė klaida – maišai vidury kiemo
Šitaip paliktų maišų niekas neišveš. KRATC nuotr.

Kad ir kaip tvarkingai atrodo išrikiuoti maišai su surinktais lapais, jei jie palikti ne prie konteinerių, o vidury kiemo, šalia gatvės ar kitoje nuošalioje vietoje – jų atliekų surinkėjai nemokamai nepaims ir neišveš. Pagal Klaipėdos mieste galiojančias komunalinių atliekų tvarkymo taisykles, atliekų surinkėjai kartą per savaitę surenka iš daugiabučių kiemų žaliąsias atliekas maišuose ir iki 1 m ilgio susmulkintas šakas, bet tik tvarkingai padėtas šalia mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių.

Pranešama, kad maišai su žaliosiomis atliekomis ir susmulkintos medžių ar krūmų šakos yra surenkami ir išvežami pagal grafiką kartą per savaitę. Šių atliekų surinkimo grafikus galima sužinoti čia.

Susikaupus didesniam žaliųjų atliekų kiekiui (po želdinių genėjimo, kirtimo, lapų grėbimo, šienavimo) namų administratoriai turi užsisakyti didelį laikino naudojimo konteinerį ar didmaišį šių atliekų surinkimui ir išvežimui. Ši paslauga teikiama nemokamai. Į užsakytąjį konteinerį ar maišą gali būti dedami tik sugrėbti medžių/ krūmų lapai, smulkios medžių/krūmų genėjimo šakos, nupjauta žolė, gėlės, piktžolės. Konteinerį ar didmaišį užsakęs asmuo turi pasirūpinti, kad į šias atliekų surinkimo priemones  nebūtų primesta kompostavimui netinkamų atliekų. Dėl konteinerio/ didmaišio žaliųjų atliekų surinkimui užsakymo reiktų kreiptis tel. (8 46) 390 781.

Individualiems namams – 3 galimybės

Individualių valdų savininkai žaliąsias atliekas gali rūšiuoti į specialiai tam skirtus individualius žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius. Juos nemokamai suteikia ir pristato UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (tel. pasiteiravimui. 8 800 13344 ). Individualūs žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai aptarnaujami pagal grafiką vieną kartą per savaitę. Žaliųjų atliekų surinkimo grafikus galima sužinoti čia.

Vienintelis atliekų tvarkytojų prašymas tokių konteinerių naudotojams – mesti žaliąsias atliekas palaidas, o ne supakuotas į plastikinius ar kitokius maišus.

Jei gyventojas nenori individualaus žaliųjų atliekų surinkimo konteinerio, tai jis žaliąsias atliekas turi kompostuoti savo namų valdoje.

Dar viena galimybė turintiems daugiau žaliųjų atliekų (lapų, nugenėtų šakų ir kt.) – patiems jas pristatyti į Klaipėdos miesto Glaudėnų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Kaukėnų g. 21, Glaudėnų kaime, Klaipėdos rajone. Priimamų atliekų kiekis iš Klaipėdos miesto gyventojų neribojamas, atliekos priimamos nemokamai. Aikštelė dirba I-V nuo 8 iki 16 val. Tel. pasiteirauti 8 633 25887.


  2021-11-11

  Vienas komentaras apie “Lapais atsikratyti ragina tvarkingai”

  1. AvatarPasiūlymas (IP: 86.100.120.30)

   Esu matęs kaip lapus renka be vargo ir greitai. Lapai sugrėbiami ar supučiami į 5m. skersmens krūvas, o po to atvažiavusi technika juos susiurbia. Šlapius lapus į didmaišį sukrovus, nelabai eina pavilkti, jau nekalbant, kad iškratyti į konteinerį. Šakas reikia susmulkinti ir atiduoti sukūrenimui – biokuras vietoje – tik imk.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt