P0

Politika

Klaipėda gali susibroliauti su La Rošeliu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-12


Klaipėdoje penktadienį lankėsi ir su miesto meru susitiko naujai paskirta Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard.

Klaipėda ir Prancūzija glaudžiai bendradarbiauja šokio, kino srityse, kartu puoselėja istorinę atmintį. 2018 m. plėtojant kultūrinį bendradarbiavimą tarp Prancūzijos ambasados Lietuvoje, savivaldybės ir Klaipėdos universiteto, Klaipėdoje buvo atidengtos trys atminimo lentelės, žyminčios pastatus, menančius Prancūzijos administravimą Klaipėdos krašte ir liudijančios tvirtą kultūrinį ryšį.

„Džiugina, kad tęsiasi labai graži tradicija, jog naujai paskirti prancūzų ambasadoriai Klaipėdos miestą pasirenka viena pirmųjų savo krypčių, kur jie apsilanko pradėję kadenciją. Tai išskirtinis dėmesys miestui, jo įvertinimas ir tuo pat metu – įpareigojimas. Susitikimo metu pavyko aptarti gausybę labai aktualių ir įdomių klausimų. Nemažai dėmesio skirta 2023-iaisiais metais laukiančiam Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos šimtmečio jubiliejui, taip pat bendradarbiavimui įvairiose srityse – ekonomikos, kultūros, sporto – ir siekiui rasti gražių sąlyčio taškų“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Susitikimo metu taip pat aptarta galimybė užmegzti partnerystės ryšius tarp Klaipėdos ir Prancūzijos La Rošelio miesto. Klaipėda Prancūzijoje miesto partnerio dar neturi.

„Šiandien, galima sakyti, patvirtinome abipusį susidomėjimą galimybe plėtoti bendradarbiavimą tarp Klaipėdos ir La Rošelio miestų. Labai tikiu, kad tiek akademinis ryšys tarp La Rošelio universiteto ir Klaipėdos universiteto, tiek ryšis tarp abiejų miestų uostų, tiek kultūriniai ryšiai, kurie taip pat turi didžiulę galimybę plėtotis, gali tapti tuo tiltu, kuris sujungs Klaipėdą su La Rošeliu kaip su miestu partneriu“, – sako Klaipėdos meras.

Susitikimo metu aptartas ir Klaipėdos uosto pašonėje, Perkėlos gatvėje, esančio paminklo Prancūzijos karo belaisviams perkėlimas į kitą vietą, kurioje bus tinkamesnės sąlygos lankytis ir pagerbti karių atminimą. Kaip skelbė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, įgyvendinant Klaipėdos uosto bendrojo plano sprendinius, Perkėlos gatvėje esančio paminklo dėl vykdomos uosto veiklos ilgainiui būtų neįmanoma lankyti ir prie jo pagerbti Prancūzijos karo belaisvių. Jau gruodžio pradžioje planuojamas paminklo šventinimas naujoje vietoje – Kairių gatvėje, arčiau Vilhelmo kanalo, kurį XIX a. antroje pusėje ir kasė prancūzų karo belaisviai.


  2021-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt