P0

Švietimas

Proginėje fotosesijoje – trijų kartų Klaipėdos universiteto studentai ir jų istorijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-17


Tarptautinei studentų dienai skirtą fotosesiją surengęs Klaipėdos universitetas į ją pakvietė trijų kartų studentus.

Viena iš jų – chemijos inžinerijos pirmakursė iš Kipro Sotirą Lukią Nikolaou. Klaipėdos universitetą kiprietė sako pasirinkusi atsitiktinai, tiesiog ieškojo geriausių sąlygų chemijos inžinerijos studijoms. Lietuva studentei nebuvo visiškai nežinomas kraštas – iš Jonavos yra kilusi jos mama, kuri prieš gerą dvidešimtmetį studijas baigė Londone, ten sutiko Sotiros tėtį, su kuriuo gyvenimą susikūrė Kipre.

Į mamos gimtąją šalį šeimos vyresnėlė važiavo be baimės ir kol kas trykšta tik gerais įspūdžiais.

„Man labai patinka, kad miestas yra arti jūros, kad arti miškas. Oras man gal ir per šaltas, bet priprasiu…“,- juokauja pirmakursė, paskaitų čia klausanti ir anglų, ir lietuvių kalbomis.

Fotosesijoje įsiamžino ir Dainius Zviedrys, Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijos mokytojas. Vyras profesinį gyvenimą jau kaip ir susikūręs, bet, sako, mielai priėmęs mokyklos vadovės pasiūlymą pasimokyti ir diplomu įtvirtinti pedagoginę kvalifikaciją.

Šių metų rugsėjį Klaipėdos universitete jis pradėjo metus truksiančias pedagogikos studijas. Iš Panevėžio kilęs KTU magistras sako gyvenime nemėgstantis rutinos ir iki tampant mokytoju yra dirbęs pačius įvairiausius darbus – nuo radijo stoties techninės įrangos prižiūrėtojo, laidų vedėjo iki programuotojo. Dabar vyras dirba su moksleiviais ir mano radęs savo pašaukimą.

„Man patinka dirbti su jaunimu, matyti jų užsidegimą, jų bandymus ieškoti savęs ir nesureikšminti nesėkmių. Darbas „Baltijos“ gimnazijoje labai įdomus. Su vaikais turime daug projektų, važiuojame į įmones. Moksleiviai turi galimybes išvykti į užsienį, pamatyti, kaip ten mokosi jų bendraamžiai “,- entuziastingai kalba mokytojas.

Bene solidžiausias fotografijos herojus – Vincas Trilikauskas, Klaipėdos universiteto Trečiojo amžiaus universiteto studentas. Kalbinamas nuolat pokštauja. O kažkada, sako, buvęs labai piktas ir nelaimingas, kai vienądien buvęs statybininkas, kranininkas, uždarius jo darbovietę, liko be ir darbo, ir be pragyvenimo šaltinio.

„Neišmaniau, kur eiti – į kairę ar į dešinę. Ir eiti nelabai galėjau su savo dviem ramentais. Sakau, eisiu pagal vėjo kryptį“, – sunkų gyvenimo etapą prisimena ponas Vincas, pats nebežinantis, kas tada jam papasakojo apie Trečiojo amžiaus universitetą.

Įsiprašęs į jį vyras atidžiai klausėsi paskaitų apie sveikatą, vaikščiojo į renginius, klausėsi tituluotų mokslininkų pranešimų konferencijose ir rado atsakymus, kaip spręsti savo sveikatos problemas bei padėti kitiems. Studentas sako net nesuskaičiuojantis, kiek kursų jis išklausė.

„Labai įdomu. Gal dabar žmonių dėl pandemijos apmažėjo, o anksčiau buvo pilnos auditorijos – netilpo, bet galiu pasakyti, jog klausytojai kultūringesni pasidarė – iš vietos nebekomentuoja, lektorių netrukdo“,- pasakoja Vincas Trilikauskas.

Ši fotosesija –  ne vienintelė universiteto iniciatyva, skirta Tarptautinei studentų dienai – rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas studentų bendruomenės atstovus pakvietė neformaliam pokalbiui į kavinę „10 tiltų“.

Klaipėdos universitete šiuo metu mokosi arti trijų tūkstančių studentų, dešimtadalis iš jų – užsienio valstybių piliečiai. Per 30 gyvavimo metų įstaiga išugdė 38 tūkst. alumnų būrį.


  2021-11-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt