Klaipėdos LEZ – „Financial Times“ grupės leidinio įvertinimai

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-11-19

Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) pelnė specialiuosius prizus (angl. honourable mention) „Financial Times“ grupei priklausančio tiesioginių užsienio investicijų leidinio „fDi Intelligence“ kasmetinių laisvųjų zonų apdovanojimų atitikties ES teisės aktams ir 5G ryšio kategorijose.

Didžiąją dalį atitikties ES teisės aktams apdovanojimo Klaipėdos LEZ atnešė su Europos Sąjungos aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir geros valdysenos (ang. Environmental Social and Governance, ESG) tikslais suderinami sprendimai: kartu su gyventojų ir mokslo bendruomenėmis įgyvendintas oro srautų ir kvapų stebėsenos projektas, valdymo bendrovės ir pavienių įmonių investicijos į darnų judumą ir žaliąją energetiką, taip pat dešimtis ir šimtus milijonų kasmet siekiantys sumokami mokesčiai bei pirkimai Lietuvoje, reikšmingai prisidedantys prie tvaresnės regiono ir visos šalies ekonomikos.

5G specialųjį prizą Klaipėdos LEZ gavo kaip viena pirmųjų gamybos teritorijų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, praėjusių metų pabaigoje pateikusi šį naujos kartos ryšį. Kartu LEZ bendrovė įgyvendina ir daiktų interneto tinklo technologiją. Abu šie tinkai yra itin aktualūs verslui, galinčiam kurti naujos kartos robotizavimo ir automatizavimo sprendimus.

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, šie „fDi Intelligence“ įvertinimai nuosekliai įrodo ne tik teisingai pasirinktas strategines kryptis, bet ir jų unikalumą pasauliniame laisvųjų zonų kontekste.

„Tvarumas, inovacijos, socialinis įgalinimas – šiandien labai populiarios sąvokos, todėl malonu, kad šiose srityse galime kalbėti darbais, esame matomi, o prie šių pasiekimų prisideda vietos ir užsienio investuotojai. Kartu tai svarbus pripažinimas visai Klaipėdai, siekiančiai būti matomai kaip regiono inovacijų lyderė bei norinčiai ugdyti, išlaikyti ir pritraukti talentus“, – pranešime cituojamas E. Kiudulas.

5G ryšį Klaipėdos LEZ teritorijoje įdiegė „Telia“, šios technologijos bandymus Lietuvoje atliekanti beveik trejus metus. Pasak bendrovės verslo klientų vadovo Danieliaus Karpovičiaus, prognozuojama, kad 5G ryšio galimybės atneš pokyčius, kurie visame pasaulyje skatins įmones tobulinti esamas ir kurti naujas paslaugas ar net naujus verslus, o tai kurs aiškią pridėtinę vertę. Operatoriai 5G naudą gaus siūlydami naujas paslaugas, įskaitant uždarus 5G tinklus įmonėms ar jungiant milijonus daiktų interneto jutiklių.

„Kartu su Klaipėdos LEZ žengėme dar vieną tvirtą žingsnį ateities link, o per artimiausius kelerius metus parodysime Europai, kad Lietuva gali pirmauti plėtojant 5G ryšio technologiją“, – sako D. Karpovičius.

Ankstesniais metais Klaipėdos LEZ yra pelniusi ir kitų reikšmingų, pagrindinių „fDi Intelligence“ laisvųjų zonų apdovanojimų, įskaitant greito verslo starto (2017 m.) ir tvarumo (2020 m.) kategorijose.

Spalio pradžioje Klaipėdos LEZ pelnė ir kitą reikšmingą įvertinimą – pagrindinius titulus tiesioginių užsienio investicijų analizės leidinio „Investment Monitor“ laisvųjų zonų apdovanojimų skaitmenizacijos ir biurokratijos mažinimo kategorijose, taip pat papildomus įvertinimus Pramonės 4.0 bei teigiamos įtakos miestui srityse.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Klaipėdos LEZ – tarp 50-ies pavyzdinių pasaulio laisvųjų zonų

Pasaulinis specialiųjų ekonominių zonų aljansas (GASEZ) Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną (LEZ) atrinko tarp 50-ies pavyzdinių teritorijų, geriausiai atliepiančių globalius darnaus ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Verslas

Klaipėdos LEZ Patariamajai tarybai pirmininkaus Tomas Rauckis

Daugiau kaip 45 investuotojų interesus atstovaujančios Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) Patariamosios tarybos pirmininku 2024-2025 m. kadencijai išrinktas logistikos paslaugų ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Verslas

„Tele2“ 5G ryšiui naudojo ir nelegalią anteną

Klaipėdos apylinkės teisme nagrinėjama byla, kurioje antstolė prašo skirti baudą bendrovei „Tele2” ir jos vadovui Petrui Masiuliui už tai, kad ...
2024-03-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This