P0

Sveikata

Klaipėdiečiai kviečiami prisijungti prie savanorių, kurie rūpinasi vienišais vaikais ligoninėse

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-22


Iniciatyva „Niekieno vaikai“ rūpinasi vaikais, kurie susirgę atsiduria ligoninėje be artimo suaugusio žmogaus. Tai gali būti ir kūdikiai, ir jau paaugę vaikų namų auklėtiniai ar po krizių šeimose paimti mažyliai. Pasitaiko ir atvejų, kai tėvai negali pasirūpinti vaikais dėl ligos, darbo, negali palikti vaiko brolių ar sesių, esančių kitame mieste. Būtent tokiems vaikams nors kažkiek tėvus atstoja ir emocinį palaikymą suteikia savanoriai. Šiuo metu Klaipėdoje ieškoma naujų savanorių, jų atrankos prasidės jau lapkričio 24 d.

Įprasminta kasdienybė

Kretingoje gyvenanti savanorė Vilija sako, kad nors ši savanorystė ir nėra lengvas kelias, o kartais vaiko priežiūra gali būti pakankamai sudėtinga, ši patirtis nuspalvina jos kasdienybę šviesiausiomis spalvomis.

„Kai šeima lieka namuose, o tau reikia išeiti, atsiranda vidinė nuostata, kad gyvenime yra daugiau nei tik tavo buitis. Tu gali padaryti daugiau. Gali palikti kažkokį antspaudą“, – sako kretingiškė.

Savanoriai, būdami su vaikais ligoninėse, padeda jiems susipažinti su nauja aplinka, palydi į procedūras, ramina, migdo, nešioja, žaidžia, skaito pasakas, vyresniems vaikams – padeda paruošti pamokas, jei galima – išeina į lauką pakvėpuoti grynu oru.

„Mes nedarome didelių dalykų, bet darome mažus dalykus su didele meile“, – sako savanoriai.

Bejėgis kūdikis sustiprėjo

Neseniai Klaipėdos miesto savanoriai rūpinosi 8 mėnesių mažyliu. Tiesa, apie tokį jo amžių byloja tik dokumentai – berniukas buvo itin mažas ir smulkus, atrodė kaip vos kelių mėnesių kūdikis.

„Kai atėjau pirmą kartą, sakau tiesiai šviesiai, aš bijojau jį paimti. Jis nelaikė galvytės, buvo visiškai bejėgis leliukas ant rankų“, – pirmąjį susitikimą su berniuku prisimena savanorė Aušra.

Berniukas į ligoninę pateko turėdamas įvairių patologinių ligų, būdamas itin mažo svorio, o jo kūnelį dažnai kamuodavo traukuliai. Tačiau medicininė ligoninės personalo pagalba ir savanorių skiriamas dėmesys bei rūpestis netrukus padėjo mažyliui padaryti nemenką pažangą.

„Vaikutis nepaprastai pasikeitė, tiesiog sveiko akyse. Mūsų buvimas, artumas, supimas, besąlygiškas glaudimas ir šiluma, įsitikinau savo akimis, daro stebuklus“, – sako Aušra. Jai antrina ir dar viena prie berniuko budėjusi savanorė Vilija, kuri labai džiaugėsi gerėjančia berniuko savijauta: „Jis tapo guvesnis, žvalesnis, net jo žvilgsnis tapo kitoks, taip pat priaugo nemažai svorio. Su kiekvienu atėjimu aš matydavau jį vis geresnės būklės“ , – pasakoja savanorė.

Savanorės budėjimų prie šio mažylio metu padėjo ligoninės personalui keisti sauskelnes, maitinti, paruošti kūdikį įvairioms procedūroms. Taip pat Aušra pasakoja, kad berniukas buvo apgaubtas nepertraukiamu bendravimu, jos buvo glostomas, laikomas ant rankų. Ji jam dainavo daineles, kuteno ir masažavo bei atrado būdą, kuris nuramindavo berniuką, jei šis tapdavo irzlus.

„Kai prasidėdavo traukuliai ar jis sunerimdavo, aš visada jį laikiau ant rankų taip, kad jis galėtų žiūrėti per langą – jam tai labai patiko, akys išsiplėsdavo, iškart nustodavo verkti. Vis sakydavau: pažiūrėk per langelį, pažiūrėk į saulytę, į debesėlį, kaip čia viskas gražu. Ir jis nurimdavo“, – dalijasi savanorė.

Savanoriai laiką leidžia ne tik su kūdikiais, bet ir su vyresniais vaikais, taip pat kartais reikia rasti ir vienijančių užsiėmimų skirtingo amžiaus vaikų grupelėms ar vaikams, turintiems elgesio sutrikimų, esantiems sudėtingesnės psichinės būklės.

„Kai kurie vaikai iš karto bėga apsikabinti ir yra atviri kontaktui, o su kitais tenka kelio į vaiko į širdį ir paieškoti, atlaikyti patikrinimus, surasti priėjimą ir jį prisijaukinti. Raktas į abipusį ryšį dažniausiai būna pagarbus bendravimas ir nuoširdus domėjimasis tuo, kas įdomu pačiam vaikui“ – patirtimi dalijasi savanorė Daiva.

Norintiems savanoriauti Klaipėdoje

Klaipėdiečiai šiuo metu savanoriauja Klaipėdos vaikų ligoninėje bei vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos Gintaras”. Klaipėdoje ir Palangoje savanoriai jau yra padėję daugiau nei šimtui vienišų vaikų.

Galintys skirti laiko vienišiems vaikams arba turintys klausimų dėl savanorystės iniciatyvoje „Niekieno vaikai“ kviečiami dalyvauti savanorystę pristatančiose informacinėse dienose ir sužinoti daugiau bei gauti atsakymus į jums rūpimus klausimus. Savanoriais gali tapti pilnamečiai asmenys, praėję atrankas ir išklausę mokymus.

Klaipėdiečiams skirtos informacinės dienos vyks lapkričio 24, 25 ir 29 dienomis nuotoliniu būdu. Būtina išankstinė registracija. Registracijos nuorodą rasite čia.

Paramą galima skirti čia.


  2021-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt