P0

Kultūra

Kviečia į susitikimą su legendinės Gainsbourgų šeimos gyvenimu ir kūryba

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-22


Šį trečiadienį, lapkričio 24 d., 18 val., Kino klubas „8½” savo žvilgsnį nukreips į Gainsbourgų meno kūrėjų dinastiją.

Bohemiškasis Gainsbourgų klanas neatsiejamas nuo Paryžiaus – pasaulio menininkų ir kūrėjų Mekos, įvaizdžio: tai dainininkė ir aktorė Jane Birkin, muzikantas Serge’as Gainsbourgas, jų dukra aktorė Charlotte Gainsbourg.

Serge‘as Gainsbourgas buvo kultinis prancūzų menininkas, pasižymėjęs ne vienu talentu ir provokavęs aplinkinius į padoraus gyvenimo rėmus netelpančiu gyvenimo būdu. Tai asmenybė, kurioje tilpo dainų atlikėjas ir kompozitorius, aktorius ir režisierius, poetas ir dailininkas. Nors kai kuriems lietuviams Gainsbourgų pavardė dažniausiai nieko nesako, tačiau išgirdę žymiausią jo dainą „Je t’aime… moi non plus”( pranc. Aš tave myliu… aš tavęs nebe), kurios versijų sukurta jau ne viena dešimtis, džiaugsmingai atpažįsta girdėję.

Savo garsiausias, erotikos kupinas meilės dainas menininkas sukūrė įkvėptas vienų svarbiausių ano laikmečio prancūzų popkultūros moterų. Tarp jų – aktorė ir populiari šansonų atlikėja Juliette Greco, žavioji kino aktorė ir dainininkė Brigitte Bardot, dainininkė France Gall, jo didžiąja meile tapusi britų aktorė ir dainininkė Jane Birkin. Jos dukra – žinoma prancūzų kino aktorė Charlotte imasi režisierės vaidmens ir debiutiniame savo filme kamerą nukreipia į mamą – Jane. Šiltoje ir jautrioje dokumentikoje – filme „ Charlotte apie Jane” (86 min, Prancūzija, 2021 m.) – dvi talentingos moterys atsiveria ne tik publikai, bet ir viena kitai.

Kino vakaro metu Kultūros fabrike žinoma kino kritikė Izolda Keidošiūtė pristatys šią legendinę Gainsbourgų meno kūrėjų šeimą ir filmą.


  2021-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt