P0

Kriminalai ir nelaimės

Norėjo gauti fiktyvų skiepą – tapo teisiamuoju

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-22


Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl papirkimo pareikšti 36-erių klaipėdiečiui. Tyrimo duomenimis, vyras siekė neteisėto įrašymo į pasiskiepijusių asmenų sąrašą, išvengiant COVID-19 vakcinos.

Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, klaipėdietis šių metų rugpjūtį užsiregistravo skiepui nuo COVID-19 ligos Klaipėdos vakcinavimo centre. Vyrui atvykus paskirtu laiku, jis buvo nukreiptas į kabiną, kurioje bendrosios praktikos slaugytoja įprasta tvarka paprašė pateikti asmens dokumentą. Klaipėdietis medikei padavė savo pasą, kurio viduje buvo 50-ies eurų kupiūra.

Tyrimo duomenimis, vyras davė medicinos darbuotojai pinigus už tai, jog ši jo nepaskiepytų, bet medicininiuose dokumentuose įrašytų, kad jis yra paskiepytas pirma COVID-19 vakcinos doze. Medikė siūlyto atlygio nepriėmė ir apie tai informavo vakcinacijos centro koordinatorių, kuris informaciją perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Pinigus medicinos darbuotojai siūlęs klaipėdietis patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl papirkimo. Už tai jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui.


  2021-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt