P0

Švietimas

KVK laboratorijose – inovatyvūs įrankiai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-23


Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) atnaujintos dvi ugdymo mokslams skirtos laboratorijos.

Pedagogikos katedroje, kurioje aukštojo mokslo siekia būsimi mokytojai, įsteigtos dvi moderniausius standartus atitinkančios interaktyvios laboratorijos – Pedagogikos interaktyvi simuliacinė Ste(a)m ir Pedagogikos didaktikų.

Nuskenavus tam tikrą marškinėlių dalį, planšetės ekrane galima išvysti, kaip funkcionuoja kuris nors žmogaus organas, pavyzdžiui, plaka širdis.

„Šių laboratorijų tikslas – sukurti stimuliuojančią, funkcionalią, inovatyvią ugdymo(si) aplinką, kuri padeda įgyti praktinių gebėjimų, ugdant socialines, emocines, sveikos gyvensenos, kūrybiškumo, pilietiškumo, kultūrines ir komunikacijos kompetencijas”, – pranešime pažymi KVK Pedagogikos katedros vedėja Audronė Čistienė.

Švietimo vidus

Pedagogikos interaktyvioje simuliacinėje Stea(a)m laboratorijoje studentai naudojasi išmaniąja lenta su V-Sense lietimo technologija, leidžiančia interaktyviais metodais perteikti įvairių dalykų mokymo(si) turinį. Visus metodinius darbus studentai atlieka planšetiniais kompiuteriais.

Laboratorijoje taip pat naudojami 4 išmanūs kubai „iMO“. Jie sukurti paskatinti vaikus daugiau judėti ir įtraukti juos atlikti įvairias užduotis. Iš pirmo žvilgsnio šie kubai yra tik kėdės, ant kurių galima suptis. Tačiau kiekviena kubo kraštinė turi kitokią spalvą, skaičių ir ženklą, visos šios savybės išnaudojamos interaktyvioms užduotims atlikti. Kubai specialia programėle susiejami su išmaniąja lenta.

Aplinkos pažinimo pamokoms naudojami išmanūs marškinėliai. Nuskenavus tam tikrą jų dalį, planšetės ekrane galima išvysti, kaip funkcionuoja kuris nors žmogaus organas, pavyzdžiui, plaka širdis, ventiliuojasi plaučiai, veikia virškinimo traktas ir kt.

Taip pat laboratorijoje naudojami virtualios realybės akiniai, per kuriuos žvelgiama į išplėstos realybės piešinėlius. Tokie dvimačiai ir trimačiai piešinėliai pradinukams padeda mokytis loginių sekų ir lavinti loginį mąstymą. Ste(a)m viziją taip pat padeda realizuoti „Brain” robotikos sprendimai.

Pedagogikos didaktikų laboratorijos aplinka atkartoja modernią vaikų ugdymo aplinką lopšelyje – darželyje. Paskaitų metu studentai imituoja ugdymo procesą, naudodami laboratorijoje esančias ugdymo priemones: vaikų žaislus, pačių studentų pagamintas lėles ir žaidimus, mažųjų šviečiančių kubų rinkinius, šviesos stalą, rūšiavimo vabaliukų komplektus, mokomuosius žaidimus, specialius šokinėjimo kamuolius, teminius plakatus ir kt.

Ugdymo mokslai KVK pastaruosius dvejus metus yra populiariausias studijų pasirinkimas. Prie ikimokyklinės, priešmokyklinės ir pradinio ugdymo pedagogikos studijų populiarumo prisidėjo ir valstybės finansuojamas studijų vietas gavusiems studentams kas mėnesį mokama 200 eurų dydžio stipendija.


  2021-11-23

  Vienas komentaras apie “KVK laboratorijose – inovatyvūs įrankiai”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.57.195.35)

   Norėtusi pabrėžti, kad šioje laboratorijoje nėra buvę antro kurso studentai, todėl neaiškus šios laboratorijos funkcionalumas ir kam tada ji skirta. Tikriausiai ja džiaugiasi tik dėstytojai, o tarp jų p. A.Čistienė.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt