P0

Kriminalai ir nelaimės

Vyrai panaudojo svetimą galimybių pasą – sulaukė baudžiamosios atsakomybės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-23


Trims Klaipėdoje bei Gargžduose gyvenantiems vyrams teks atsakyti dėl svetimo galimybių paso panaudojimo. Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai perdavė teismui baudžiamąsias bylas, kuriose uostamiesčio regione gyvenantys 35–37 metų vyrai kaltinami dėl neteisėto kito asmens dokumento panaudojimo.

Ikiteisminiai tyrimai buvo pradėti šių metų lapkričio pradžioje. Vyrai įkliuvo, kai į prekybos centrus pateko pasinaudoję svetimais galimybių pasais. Ne jiems priklausančiais dokumentais disponavę asmenys buvo patikrinti ir sulaikyti prekybos centre buvusių policijos pareigūnų, kurie tuo metu tikrino parduotuvės lankytojų dokumentus bei galimybių pasus. Teisme bus sprendžiamas klausimas ir dėl kaltinamųjų mobiliųjų telefonų, kuriuose jie laikė ne jiems priklausančius galimybių pasus, konfiskavimo.

Prokurorai, įvertinę tai, kad ikiteisminio tyrimo metu vyrai pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu ir dėl bylų nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka.

„Toks iš pažiūros nekaltai atrodantis veiksmas užtraukia griežtą baudžiamąją atsakomybę, kuri numatyta asmenims nuo 16 metų. Apsaugos darbuotojų, policijos pareigūnų apgaudinėjimas, naudojant svetimus galimybių pasus, yra nusikaltimas, kurį lydi griežtos bausmės. Be to, labai svarbu suvokti, jog dabartiniame pandemijos fone ypač svarbu atsakingai rūpintis tiek savo, tiek aplinkinių sveikata, savo veiksmais nekelti kitiems rizikos“, – pranešime cituojamas Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Juozas Sykas.

Prokuratūra pažymi, jog svetimo galimybių paso panaudojimas yra tyčinis apysunkis nusikaltimas, už kurį numatytos griežtos bausmės – nuo 100 iki 4 000 MGL (5 000–200 000 Eur) dydžio baudos arba 15–90 parų areštas, ar net laisvės atėmimas iki 6 metų.


  2021-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt