P0

Regionas, Svarbu

Neringos merui pasiūlė 10 tūkst. eurų kyšį (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-11-24


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba, gavusi Neringos mero Dariaus Jasaičio pranešimą apie pasiūlytą kyšį, pradėjo ikiteisminį tyrimą.

STT nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kyšininkas, Panevėžio ir Šiaulių krašto verslininkas, pasiūlė Neringos merui kyšį.

Už galimai neteisėtą atlygį verslininkas, atstovaudamas vienam UAB „Neringos vanduo“ organizuoto aukciono dalyviui, siekė, kad tarp savivaldybės bendrovės ir aukciono dalyvių būtų sudaryta taikos sutartis. Taip pat siekta, kad „Neringos vanduo“ su aukciono dalyviu sudarytų nekilnojamojo turto, esančio Neringoje, apie 200 tūkst. eurų vertės pirkimo-pardavimo sutartį.

Anot STT pranešimo, siekdamas šių tikslų, Panevėžio verslininkas antradienį davė 10 tūkst. eurų kyšį UAB „Neringos vanduo“ direktoriui, po ko papirkėjas iš karto buvo sulaikytas.

„Neringos vandeniui” šiuo metu vadovauja Dangeras Aleksandrovas, šias pareigas pradėjęs eiti nuo šių metų liepos pradžios.

„Ir vienas, ir kitas (ir meras, ir „Neringos vandenų“ direktorius – BNS) pranešė Specialiųjų tyrimų tarnybai, jie susisiekė ir bendradarbiauja su Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – BNS trečiadienį sakė STT atstovė Renata Keblienė.

Kyšį davusiam verslininkui pareikšti įtarimai dėl papirkimo.

D. Jasaitis „Atvirai Klaipėdai” sakė, jog pirmiausia jam teko nuraminti artimuosius, kurie ne taip suprato antraštes.

„Man atrodė, kad taip buvo ir informavau tarnybas. Galvojau, kad viskas tuom ir pasibaigė, nes piliečiui labai aiškiai pasakiau, o vakar sužinojau, kad surado kitą pilietį, mūsų vandenų direktorių. Tiek visos istorijos ir žinau”, – sakė meras.

Pasak jo, verslininkas buvo atvykęs keletą kartų.

„Jų teisinis pasiūlymas, kuris buvo siunčiamas savivaldybei, buvo visiškai svarstytinas ir „Neringos vandenims” netgi naudingas. Kaip taryba būtų apsisprendusi, taip jau būtų buvę matyti. Bet panašu, kad iki to jau nebeprieisime”, – sakė D. Jasaitis.

Pašnekovas sakė, kad tai pirmas toks atvejis jo karjeroje, kai taip „primygtinai buvo einama”.

Darius Jasaitis. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Pasakyt, kad niekada niekas nesiūlė, turbūt pameluočiau. Žinoma, būna, bet visi verslininkai labai apsidžiaugia, kai pasakai, kad nereikia, stengsimės, padėsim kiek galim, jūs geriau į objektą dėkit. Niekam antrą kartą neteko kartoti ir tikiuosi, kad ateityje neteks kartoti”, – sakė D. Jasaitis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


  2021-11-24

  2 komentarai “Neringos merui pasiūlė 10 tūkst. eurų kyšį”

  1. AvatarŽino, (IP: 78.61.179.125)

   kam siūlyt! Gal per mažai?

  2. AvatarExiternius (IP: 86.100.58.98)

   Mažai davė todėl ir apskundė. 😊

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt