P0

Uostas ir jūra

Uosto dešimties mėnesių krova 4 proc. mažesnė nei pernai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-24


Šiemet jau 37 su puse milijonų tonų krovą perkopęs Klaipėdos uostas tarp Baltijos jūros rytinės pakrantės uostų yra 4-oje vietoje. Dešimties mėnesių Klaipėdos uosto krova palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai yra 4 proc. mažesnė.

„Priežasčių, kurios lemia krovos rezultatus yra labai daug. Tai ir krovinių persiskirstymo tarp konkuruojančių uostų priežastys, logistinės grandinės sutrikimai, krovinių pervežimo kainų augimas. Krovą taip pat lemia geopolitinė situacija, COVID-19 pandemija. Trumpuoju laikotarpiu krovos statistikai įtaką gali daryti net ir meteorologinės sąlygos“, – pranešime cituojamas Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Uoste fiksuojamas beveik 10 procentų siekiantis metinis generalinių krovinių segmento augimas. Jam priskiriami kroviniai konteineriuose, mediena ir miškininkystės produktai, geležies ir plieno gaminiai bei metalo konstrukcijos, šaldyti, ro-ro ir kiti kroviniai. 2021 m. sausio–spalio mėnesiais konteinerių (tonomis) krauta beveik 7 procentais daugiau, ro-ro krovinių (tonomis) krova išaugo 16 procentų lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Birių krovinių segmente, kurį sudaro natūralios ir cheminės trąšos, cukraus žaliava, durpės ir kiti birūs kroviniai sausio–spalio mėnesiais krova krito 5 proc. arba 969 tūkstančiais tonų lyginant ją su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Skystų krovinių segmente, kuris apima naftos produktus, natūralias ir chemines trąšas, aliejus, suskystintas gamtines dujas ir kitus krovinius, per dešimt šių metų mėnesių krauta beveik 24 procentais mažiau nei pernai.

2021 m. sausio–spalio mėnesiais į Klaipėdos uostą atplaukė 5 521 laivas – 1,8 proc. arba 99 laivais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Per dešimt šių metų mėnesių Klaipėdos uoste apsilankė 173 338 keleiviai – 3 proc. arba 5 441 keleiviu mažiau nei 2020 m. sausio–spalio mėnesiais.


  2021-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt