P0

Uostas ir jūra

Uosto vadovai su partneriais aptarė žaliąjį kursą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-24


Į Klaipėdos uostą, iš kurio įvairiausiomis pasaulio kryptimis iškeliauja kroviniai, nuo šiol rieda nauji suskystintomis gamtinėmis dujomis varomi įmonės „Vlantana“ vilkikai, kurie net iki 95 % sumažina kietųjų dalelių ir išmetamo CO2 kiekį. Kiekvieną savaitę Klaipėdos uostą pasiekia daugiau nei 3000 šios įmonės transporto priemonių.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai lankėsi UAB „Vlantana“ būstinėje, kur susitiko su įmonės vadovybe. Vienas pagrindinių aptartų klausimų – tvarumas.

Uosto direkcijos atstovams pristatyta įmonės „Vlantana“ plėtros strategija žaliąja kryptimi, vykdoma plėtra krovinių sandėliavimo ir logistikos paslaugų srityse bei įmonės teritorijoje vykdomos pridėtinės vertės veiklos, tokios kaip transporto priemonių plovykla, kuri garantuoja, kad šalies keliais judėtų švarus autotransportas. Susitikimo metu taip pat diskutuota apie Klaipėdos uosto laivybos linijų ro-ro kroviniams plėtrą.

„Uostas be laivų neįsivaizduojamas, tačiau be geležinkelių su vagonais ir autotransporto taip pat būtų mažai ko vertas. Visoms šioms transporto priemonėms, kurios viena kitą sutinka uoste, šiandien ne tik keliamas uždavinys didinti pervežimus pagal augančius krovinių apyvartos poreikius, tačiau ir ženkliai mažinti poveikį aplinkai. Mūsų veiklos partneris „Vlantana“ žengė tvirtą žingsnį šio uždavinio išsprendimo kryptimi, papildydamas savo transporto priemonių parką suskystintomis gamtinėmis dujomis varomais vilkikais, taip prisidėdamas prie žalesnės uosto ir visos transporto sistemos veiklos“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.


  2021-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt