P0

Regionas

Aiškinsis, ką turime padaryti, kad kultūra Lietuvoje klestėtų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-25


Neringa lapkričio 26 d. organizuoja vieną paskutiniųjų kultūros sostinės metų renginių – virtualią konferenciją „Lietuvos kaita per kultūrą: kokią šalį norime matyti?“. Konferencijos tikslas – pažvelgti kiek ir kaip kultūra prisideda ir gali prisidėti prie šalies progreso tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygiais. Konferencijos dalyviai kels klausimus ir svarstys, kaip padaryti, jog kultūros tema netaptų tik privalomu politinių programų atributu, bet atgautų jai deramą vietą valstybės architektūroje.

„Kultūra tapo privalomu politinių programų skyriumi, žodžiu, kurio paminėjimas yra būtinas. Bet ar aiškiai suprantama jos reikšmė? Nauda, kultūros kuriama ir materialia, ir nematerialia forma? Jei kultūros neįdarbinsime bent minimaliomis jos galiomis, ji, deja, taip ir liks privalomu paminėti, bet tuščią ir nykstančią valstybės gyvenimo dalį žyminčiu žodžiu“, – pranešime cituojamas konferencijos sumanytojas ir autorius, VDU politikos mokslų doktorantas Linas Kontrimas.

2021 m. Lietuvos kultūros sostinės projekto „Kultūros sala – Neringa“ vadovas bei Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis konferencijoje pristatys Neringos kultūros infrastruktūros plėtrą, papasakos, kaip siekiant tvaraus vystymosi Neringoje, kultūra buvo pasirinkta savivaldybės vystymosi strategijos dalimi ir tapo efektyviu įrankiu, darančiu poveikį ne tik kultūrinei, bet ir socialinei-ekonominei kurorto raidai.

Kuriant projektus kultūros sostinės metams N. Lendraitis su komanda susidūrė su daugybe iššūkių dėl nedėkingo pandemijos laiko. Atidarymo ceremoniją teko nukelti net 3 kartus, tačiau, pasak N. Lendraičio, tokios aplinkybės įkvėpė ieškoti kūrybiškų sprendimų, surasti naujų erdvių ir būdų, kaip pasiekti žmones.

Kultūros sostinės metais buvo suorganizuota vienuolika specialiųjų projektų, kurių metu susijungė neringiškių ir atvykusių menininkų pajėgos. Tai buvo operos, tylieji koncertai kopose, meninės instaliacijos, šokio teatro pasirodymai ir kt. Viena jų, spontaniškai gimęs tinklalaidžių ciklas „Pokalbiai Thomo Manno name“, kuriame buvo kalbinti bendruomenės lyderiai, meno kūrėjai, žvejai ir girininkai siekiant sužinoti kiekvieno santykį su įkvepiančia Kuršių nerijos gamta.

Konferencija bus transliuojama „Kultūros sala“ Facebook paskyroje lapkričio 26 d.

PROGRAMA

10–10.30 val. Neringos mero Dariaus Jasaičio pasveikinimas, įžanginis pranešimas (Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys).

10.30 – 10.50 val. Neringos vicemeras Narūnas Lendraitis: Kultūra miestų strategijose. Neringos atvejis.

10.50 – 11.10 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila” direktorė Edita Lubickaitė: rezidencijų forma keičiant kūrybinių veiklų turinį ir aplinką.

11.10 – 11.30 val. Kompozitorius, prof. Giedrius Kuprevičius: Kultūros apimtis ir apimtys.

11.30 – 11.50 val. Rytis Zemkauskas: Kaunas pokyčių kelyje į Europos sostinę.

11.50 – 12.10 val. VDU prof. Šarūnas Liekis: Kultūrinis kapitalas Lietuvos užsienio politikoje. Ar yra įmanoma jo konversija?

12.10 – 12.30 val. VDU prof. Gintautas Mažeikis: Europos kultūros sostinių problemos ir iššūkiai.

12.30 – 12.50 val. VDU prof. Vilma Žydžiūnaitė: Švietimas – kultūros podukra ar sesuo?

12.50 – 13.10 val. VDU prof. Lauras Bielinis: Yra kas bendro tarp politinės kultūros ir kultūros politikos?

13.10 – 14 val. Diskusija: ar kultūra keis mūsų šalį ir kaip? Moderuoja Linas Kontrimas.


  2021-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt