P0

Uostas ir jūra

Kopenhagoje pristatė Baltijos jūros jėgainių parką

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-25


Lapkričio 23-25 dienomis Kopenhagoje (Danija) Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė Europos vėjo energetikos gamintojų organizacijos „Wind Europe“ konferencijoje „Electric City 2021“ pristatė ambicingą Lietuvos planą plėtojant jūrinio vėjo energetiką  – 2023 m. bus skelbiamas 700 MW galios jūrinio vėjo parko Baltijos jūroje projekto įgyvendinimo konkursas.

„Lietuva aktyviai ruošiasi jūrinio vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtrai, todėl galimybė su didžiausiais pasaulio vėjo pramonės atstovais pasidalinti žinia apie planus ir artėjančią vystytojo atranką yra labai svarbi. Pirmo jūrinio vėjo parko generacijos užteks patenkinti ketvirtadaliui Lietuvos elektros energijos poreikio“, – cituojama konferencijoje kalbėjusi D. Garbaliauskaitė.

Pranešama, kad D. Garbaliauskaitė ir Lietuvos energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys taip pat dalyvavo dvišaliuose susitikimuose su jūrinio vėjo pramonės atstovais – Vokietijos RWE, Prancūzijos „TotalEnergies Renewables“, jūrinio vėjo parkų statytojais Nyderlandų „Van Oord Offshore Wind“, Kanados „Northland Power“, Danijos „Orsted“, Lenkijos „PKN Orlen“.  Viceministrė taip pat dalyvavo diskusijoje su danų įmone „European Energy“, jau investuojančia į projektus Lietuvoje ir planuojančia investicijas ženkliai didinti.

INFORMACIJA

„Wind Europe“ konferencija „Electric City 2021“ – didžiausias vėjo energetikos vystymo renginys Europoje. Šių metų konferencijoje dalyvavo daugiau nei 7000 dalyvių. Konferencijoje vėjo energetikos pramonės lyderiai, perdavimo sistemos operatoriai ir politikos atstovai diskutavo, kaip padidinti jūrinio vėjo generaciją Europoje.


  2021-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt