P0

Švietimas

Švedijos ambasadorės planuose – ir pažintis su jūriniais tyrimais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-25


Klaipėdos universitete (KU) ketvirtadienį lankėsi Švedijos Karalystės nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė p. Inger Linnea Buxton. Tai pirmasis jos vizitas į KU, per kurį jau užsibrėžti ir naujo susitikimo planai.

Susitikime su KU rektoriumi prof. dr. A. Razbadausku ir bendruomenės atstovais viešniai pristatyta mokslinė ir akademinė universiteto veikla, tarptautinis Europos universitetų aljansas EU-CONEXUS bei jo perspektyvinės kryptys.

Ambasadorė domėjosi, ar KU bendradarbiauja su Švedijos Karalystės aukštosiomis mokyklomis. Prof. dr. A. Razbadausko teigimu, būtent nuo bendradarbiavimo su Švedijos Karlskronos ir Blekingės aukštosiomis mokyklomis KU apskritai pradėjo plėtoti tarptautinius ryšius. 

Švietimo vidus

Maloniu siurprizu viešniai tapo pažintis su KU bendruomenei dabar atstovaujančiu buvusiu Švedijos Dalarnos universiteto rektoriumi p. Peru-Eriku Peje Michaelssonu, kuris pristatė idėją pagal švedišką patirtį Lietuvos regionuose plėtoti suaugusiųjų aukštojo mokslo centrus.

„Išsimokslinusių žmonių reikia visur. Tyrimai rodo, kad suaugusieji mielai mokytųsi, gilintų savo žinias, jeigu galimybė mokytis būtų ne toliau nei 40 km nuo gyvenamosios vietos. Universitetas turi eiti arčiau naujų studijuojančiųjų grupių“, – pasakojo P. E. P. Michaelssonas, turintis ambiciją tokius centrus kurti Vakarų Lietuvoje.

Pokalbyje dalyvavusi KU Sveikatos mokslų fakulteto Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro vadovė Alona Rauckienė – Michaelsson patvirtino, jog sveikatos mokslų srityje ryšiai su Švedija yra aktyvūs. Jos teigimu, KU ypač domina Švedijos patirtis įgyvendinant savižudybių prevencijos programas. Tokio pat „nulinio savižudybių skaičiaus“ tyrėjai tikėtųsi ir Lietuvoje, jeigu švedų patirtį pavyktų sėkmingai adaptuoti mūsų šalyje, kol kas garsėjančioje pagal savižudybių statistiką Europoje.

Švedijos ambasadorė žadėjo savo palaikymą šioms iniciatyvoms. Diplomatę ypač sudomino KU vykdomi jūriniai tyrimai.

Su KU vadovu sutarta, jog kito Švedijos diplomatės vizito Klaipėdoje metu jai bus pristatytas Jūros tyrimų institutas ir jo galimybės.


  2021-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt