P0

Regionas

Palangoje ir Šventojoje Kalėdų švenčių pradžia – šį savaitgalį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-29


Šiemet, po trumpos pertraukos, Palangos kurhauzas kaip niekad ryškiai suspindės kalėdine nuotaika ir šventine atmosfera. Palangiškių ir miesto svečių gruodžio pirmą penktadienį laukia įspūdingas kalėdinės eglės įžiebimo šou. Visą šventinį mėnesį kurhauze skambės koncertai, žiūrovus stebins spektakliai, kino filmai, o šeimos ar draugų kompanijos kartu leis laiką linksmuose kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. Netrūks pramogų ir Šventojoje. Pirmą gruodžio šeštadienį smagiai įžiebus eglę, visą mėnesį miestelyje netrūks smagių veiklų ir koncertų.

Kaip ir praėjusiais metais, Palangos kalėdinė eglė bus padabinta šalia naujai restauruotos medinės kurhauzo dalies. Žaliaskarė bus įžiebta jau šį penktadienį, gruodžio 3 d., 18 val.

Šeštadienį, gruodžio 4-ąją, 18 val., eglė bus įžiebta ir Šventosios centrinėje aikštėje. Bendruomenės ir kurorto svečių laukia jauki muzikinė programa, skirta visai šeimai, kurios pabaigoje kartu su eglutės įžiebimu danguje nušvis ir įspūdingas fejerverkas.

Koncertai ir spektakliai kurhauze

Kalėdinis laukimo laikas prasidės nuo adventinio koncerto.

Gruodžio 1 d. kurhauzo koncertų salę užlies senosios protėvių dainos ir sutartinės. „Maros rijos“ – tai unikalus dviejų muzikantų Tado Dešuko ir Lauritos Peleniūtės edukacinis projektas. Kalbos keičiasi, tautos atsiranda ir išnyksta, bet lieka melodija, lyg girdėta tūkstantį kartų, primenanti namus.

Gruodžio 5 d. bus padėkota Palangos savanoriams už jų indėlį kuriant bendruomenišką kurortą. Pirmą kartą visi Palangos savanoriai susirinks į jiems skirtą renginį, bendraus, dalinsis patirtimi, bus įvertinti ir apdovanoti. Šventinę nuotaiką kurs melodingos Paulinos Skrabytės dainos.

Gruodžio 18 d. visus didelius ir mažus pakvies nuotaikingas, pasakojimų ir muzikos kupinas koncertas „Pasakų Kalėdos“. Tai paskutinis šiais metais koncertų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ renginys, skirtas visai šeimai. O naujametinę naktį kurhauzo koncertų salėje lankytojų lauks Donato Montvydo ir styginių kvarteto pasirodymas.

Naujojoje teatro salėje gruodį net keturis kartus bus rodomas „Grubiojo“ teatro spektaklis „Marso naujienos“ (gruodžio 11, 12, 18, 19 dienomis). V. Milinio režisuotame kūrinyje narpliojamos šių dienų aktualijos ir racionalaus žmogaus bandymas išgyventi neracionaliame pasaulyje. 

Edukacijos ir filmų vakarai

Šventinį mėnesį Palangos kurhauzas kvies šeimas turiningai praleisti laiką – kruopščiai pasiruošti šventėms ar nerūpestingai visiems kartu pažiūrėti kalėdinį filmą. Kalėdinių edukacinių užsiėmimų metu etnografė Zita Baniulaitytė mokys šiuolaikinę šeimą pažiūrėt į Kalėdas kitaip, šventes apipinant smagiais žaidimais, burtais ir Palangos krašto papročiais. Taip pat bus gaminama adventinis vainikas, dekoruojami sausainiai, ruošiamos kalėdines dovanėlės artimiesiems.

Kurhauzo teatro salė antradienio vakarais taps kino sale ir kvies pasinerti į linksmus kalėdinius filmus visai šeimai. Tai pirmas tokio tipo renginys, tad didelis dėmesys skirtas repertuarui. Šventiniai filmai apie Kalėdų senelį, herojus, kurie patiria įvairių kalėdinių išbandymų ir galiausiai supranta, jog menki gyvenimo nesklandumai yra niekis, palyginti su didžiuliu buvimo drauge džiaugsmu.

Šventoji

Šventosios bendruomenė ne tik linksmai įžiebs Kalėdų eglę, bet ir aktyviai ruošis Kalėdoms naujame Šventosios aikštės paviljone. Čia šventojiškiai ir atvykę svečiai net keturis sekmadienio vidurdienius ruošis šventėms: dekoruos advento vainiką, pieš ant imbierinių sausainių, gamins meniškus atvirukus ir lies medumi kvepiančias žvakes.

Antrą Kalėdų dieną miestelio bažnyčioje skambės Palangos kamerinio choro, Ievos Tubino ir Marijaus Kučiko šventinis koncertas.

KALĖDOS PALANGOJE

Gruodžio mėn.

1 d. 18.30 val.„Maros Rijos“ – senosios protėvių dainos ir sutartinės
                       
Palangos kurhauzo koncertų salėje

3 d.  18.val.   Eglės įžiebimas Palangoje
                        Prie Palangos kurhauzo

4 d. 18 val.   Eglės įžiebimas Šventojoje
                      Šventosios centrinėje aikštėje

5 d. 14. val.  Koncertas „Advento šviesoje“, dalyvauja Palangos kamerinis choras, ansamblis „Oboe con Archi“, Palangos kurorto muziejuje

 16 val. Palangos savanorių padėkos vakaras, Palangos kurhauzo koncertų salėje

11, 12, 19 d. 16 val. 18 d. 19 val. „Grubiojo“ teatro spektaklis „Marso naujienos“,  Palangos kurhauzo teatro salėje

Bilietus platina:  www.ticketmarket.lt, Palangos turizmo informacijos centras

17 d.15 val. Portretinės instaliacijos Antanas Mončys (1921-1993) atidengimas, dalyvauja projekto autorė Laura Guokė

15 val. Vinilinės plokštelės „DONIS. ŠVILPIAI” pristatymas, Antano Mončio namuose-muziejuje

18 d.17 val.  Koncertas visai šeimai „Pasakų Kalėdos“, dalyvauja Milda Varnauskaitė (istorijų pasakojimai), Emilija Rožukaitė ir Simona Zajančauskaitė (fortepijonas), Čiurlionio kvartetas
Palangos kurhauzo koncertų salėje.

Bilietus platina www.ticketmarket.lt, Palangos turizmo informacijos centras

21 d. 15.30 val.  Koncertas „Kalėdinė klasika“, dalyvauja Mindaugas Rojus (tenoras/baritonas), Palangos viešojoje bibliotekoje

26 d. 12 val. Kalėdinis koncertas „Baltos meilės Kalėdos“, dalyvauja Palangos kamerinis choras, Ieva Tubinas (vokalas), Marijus Kučikas (fortepijonas) Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje

13 val. Koncertas „Kalėdinės muzikos valanda“, dalyvauja Palangos orkestras“, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje

31 d. 19 val. Naujametinis koncertas su Donatu Montvydu, Palangos kurhauzo koncertų salėje

Bilietus platina: www.ticketmarket.lt, Palangos turizmo informacijos centras

24val.  Naujametinis fejerverkas nuo Palangos tilto ir Šventosios centrinėje aikštėje.

Lapkričio 30 d. Kalėdiniai kino vakarai

Gruodžio 7, 14, 21 d. Palangos kurhauzo teatro salėje, daugiau informacijos www.pkjc.lt; fb.com/Palangoskjc

Kalėdinės edukacijos

Gruodžio 4, 5, 11, 12, 18, 19 d. Palangos kurhauze, daugiau informacijos www.pkjc.lt; fb.com/Palangoskjc

Visą gruodžio mėn. Kūrybinės grupės „Mostas“ paroda „Kvadratas“, Palangos viešojoje bibliotekoje

Gruodžio 12 d. – Paroda „Pasitiktuvės“ sausio 12 d., Miniatiūrų mini galerijoje, Vytauto g. 112

                                   


  2021-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt