P0

Miestas

Panaudotą maistinį aliejų klaipėdiečiai galės atiduoti į rūšiavimo aikšteles (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-29


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) nuo gruodžio mėnesio į uostamiesčio didžiųjų atliekų aikšteles priima maistinio aliejaus atliekas.

Iki šiol norint civilizuotai atsikratyti panaudotu aliejumi Klaipėdos gyventojams kildavo keblumų: pilti į kanalizaciją ar kriauklę neleidžiama, nes sukietėjusių riebalų  kamščiai užkemša nutekamuosius vamzdynus, o privačios įmonės, turinčios teisę surinkti aliejaus atliekas, labiau bendradarbiauja su įmonėmis nei mažus kiekius sukaupiančiais gyventojais.

Lietuvoje kuriant atliekų tvarkymo sistemą buvo numatyta, jog aliejaus atliekas surinks privačios įmonės. Klaipėdos mieste leidimus vykdyti šią veiklą turi net 15 įmonių, tačiau gyventojams rasti šios paslaugos teikėjus nėra paprasta. Net ir radus, kas galėtų paimti mažą kiekį aliejaus, dar reikia suderinti atvažiavimo laiką, kas ne visada patogu vienai ar kitai pusei. KRATC iki šiol neturėjo leidimo šioms atliekoms tvarkyti, tačiau kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą ir pakoregavo savo administruojamų aikštelių taršos leidimus.

„Mūsų aikšteles klaipėdiečiai jau žino ir atveža čia įvairius nebereikalingus daiktus, tad tuo pačiu galės atvežti ir talpą su panaudotu aliejumi. Kaip ir kitas atliekas, aliejų iš gyventojų priimsime nemokamai“, – pranešime pažymi Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus vadovė.

Aliejus bus surenkamas į atskirą rezervuarą, laikomą pavojingų atliekų konteineryje. Vėliau panaudotas aliejus bus perduodamas įmonėms, užsiimančioms šių atliekų perdirbimu.

Aplinkosaugos specialistai pataria, jog nedidelį kiekį riebalų likučių keptuvėje ar puode geriausia išvalyti popieriniu rankšluosčiu arba servetėle ir išmesti ją į komunalinių atliekų konteinerį. Jokiu būdu nedera pilti riebalų ar aliejaus likučių į kanalizaciją ar plautuvę. Na, o didesnį kiekį panaudoto aliejaus patartina atvėsinus supilti į stiklainį ar kitą sandarų indą ir perduoti atliekų tvarkytojui ar nuvežti į KRATC aikšteles Plieno g. 13, Tilžės g. 66A, Šiaurės pr. 30. Aikštelės dirba I-VI nuo 9 iki 19 val.

Kas teikia maistinio aliejaus ir riebalų surinkimo paslaugas Klaipėdos mieste, galima sužinoti atliekų tvarkytojų valstybės registre, įvedus minėtų atliekų kodą 20 01 25.


  2021-11-29

  Vienas komentaras apie “Panaudotą maistinį aliejų klaipėdiečiai galės atiduoti į rūšiavimo aikšteles”

  1. AvatarKRACTSAS GAMINS PIRMO SPAUDIMO ALYVUOGIŲ ALIEJŲ. ŠIUKŠLĖS BRANGS. (IP: 78.57.194.255)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt