P0

Miestas, Svarbu

Senamiesčio piktžaizdės aptarime – diplomatiškas pagrūmojimas pirštu (4)

Valdas Pryšmantas

Valdas Pryšmantas
2021-12-03


Pačioje miesto širdyje jau ketvirtį amžiaus akis badančio buvusio „Baltijos“ kino teatro pastato tvarkymo procese proveržio tikimasi nepritaikius dar didesnių represijų jo savininkams.

Valdo Pryšmanto nuotr.

Penktadienį ryte įvyko pastato savininkų – Šiauliuose registruotos UAB „Fisanta“ vadovų – ir Klaipėdos savivaldybės specialistų pasitarimas dėl tolimesnių objekto tvarkymo veiksmų. Vietoje jo planuojama statyti svečių namus, 2020 metų liepą išduotas leidimas šiems darbams, tačiau jiems atsirado papildomų kliūčių.

Paaiškėjo, kad prieš pradedant statybas būtina sustiprinti su griuvėsiais besiribojančio Kurpių gatvės 11 namo sieną – kol tai neatlikta, tolimesni „vaiduoklio“ tvarkymo darbai negalimi.

Gruodžio 3-iosios susitikime aptarta dabartinė projekto situacija, galimi planai, užsiminta apie papildomas sankcijas šeimininkams.

„Tokia situacija tikrai negali tęstis. Dabartinė pozicija, po tokio ilgo laukimo, visiškai netenkina miesto. Procese turi dalyvauti visi, nedalyvavimas turėtų būti maksimaliai nepatrauklus nė vienai pusei. Nenorėjau dramatiškai akcentuoti, kad ieškosime ar naudosime griežčiausias poveikio priemones, tačiau tai buvo korektiškai, bet aiškiai pasakyta, pastato savininkai suprato šią mūsų nuostatą.  Susitarimo galimybė tikrai yra, formalus jo įtvirtinimas galėtų būti laikomas projekto pradžia. Nesusitarus – ko tikrai nenorėčiau – ieškosime visų galimų poveikio priemonių, išnaudosime visą esamą ir būsimą potencialą“, – sakė pasitarimui pirmininkavęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. 

Šiuo metu griuvėsių šeimininkei, kaip ir kito apleisto nekilnojamojo turto savininkams Klaipėdoje, taikomas maksimalus 3 proc. dydžio NT mokesčio tarifas. 

Po poros savaičių planuojamas pastato savininkų, gretimo namo gyventojų ir savivaldybės specialistų susitikimas, kurio metu jau bus konkrečiai įvardinta – kas ir ką privalo daryti, kad situacija pasikeistų iš esmės. 

„Atviros Klaipėdos“ žiniomis, Kurpių gatvės 11-ojo namo gyventojams jau anksčiau buvo siūlomi renovacijos bei kitų atnaujinimo darbų paketai, tačiau jie pritarimo nesulaukė dėl dalies gyventojų pasipriešinimo ir įsitikinimo, kad remontu privalo pasirūpinti kaimynai – buvusio kino teatro valdytojai.

Viename iš miesto traukos centrų – Žvejų gatvės pradžioje – buvusio „Baltijos“ kino teatro griuvėsiai stūkso nuo 1996-ųjų rudens, po čia kilusio gaisro, dabartinė savininkė juos įsigijo 1999 metais.


  2021-12-03

  4 komentarai “Senamiesčio piktžaizdės aptarime – diplomatiškas pagrūmojimas pirštu”

  1. AvatarTe (IP: 86.100.26.45)

   Tegul Klaipėdos savivaldybės administracija keletui metų išsinuomoja poną Matijošaitį. Šis tikr a i pamokys, kaip tvarkyti miestą.

   • AvatarPritariu (IP: 78.57.239.236)

    Pritariu. Kaunas prisikėlė iš mirties.

  2. AvatarVytas (IP: 78.61.189.152)

   O kodėl užtvertas šaligatvis priklausantis miestui? Ar moka ta “Fisanta” už jį? Beviltiška istorija – atrodė prie kokius šešerius metus, kad viskas pajudės.
   Dabar vėl -stop. baudos nesiūlomas už kito turo gadinimą- gretimi fasadai. Siūlymas merui ir Neniškiui – komandiruotė į Kauną, o ne į Briuselį. Pamatysite kaip ten tvarkoma. Dienpinigių mažiau, bet gal koks efektas bus… Beviltiška padėtis mūsų mieste su tokia valdžia ir tokiu meru. Nekalbu apie Manto gatvę ir Atgimimo aikštės vaizdelius

  3. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Turi savivaldybė fasadų atnaujinimo programą, gyventojai paprašys ir gaus lėšų, greituoju būdu !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt