Vitės kvartale Kalėdoms pasodins 6 metrų aukščio eglę

Miestas

Vitės kvartale specialiai šių metų Kalėdoms bus atvežta ir pasodinta bei papuošta 6 metrų aukščio eglė. Jos atsiradimą inicijuoja vietos gyventojus jungianti asociacija „Vitės bendruomenė“, o finansines inciatyvos išlaidas kompensuos Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco”).

„Eglutę sodinsime pačioje Sportininkų gatvės pabaigoje – čia bus bendruomenės kalėdinių švenčių bei kitų renginių vieta“, ‒ pranešime cituojamas „Vitės bendruomenės“ vadovas Tomas Meškinis.

Eglutės įžiebimo renginys planuojamas ateinančią savaitę, gruodžio 10 d.

T. Meškinio teigimu, iki šiol Vitės bendruomenė nesirinkdavo švęsti žiemos švenčių, nors toks noras ir buvo. O šiemet atsirado galimybės tą daryti, tad iš pradžių galvota pjauti eglę, bet visgi nutarta, kad geriau turėti gyvą, kasmet vis aukštesnę eglę.

„Manau, tai geras sprendimas, nes kasmet nereikės pjauti eglės, o vėliau jos išmesti ar supjauti malkoms. Tikimės, kad ji su mumis bus ilgiems metams. Pats medis turėtų būti maždaug 6 metrų aukščio. Aukštesnės eglės transportavimas ir sodinimas būtų problemiškas, mat jam prigyti būtų sudėtingiau, o ir Klaipėda – vėjuotas miestas, tad didesnį, geriau įsitvirtinti nespėjusį medį galėtų išversti stipresnis gūsis“, ‒ teigia T. Meškinis.

„Bendruomenės iniciatyva turėti savo eglę – graži ir prasminga. Todėl mielai prisidedame prie jos įgyvendinimo. Apskritai, su Vitės žmonėmis palaikome glaudžius ryšius – kiek galime padedame vaikams, senjorams, gimnazijai. Nuolat dalyvaujame Vitės bendruomenės susirinkimuose ir gerai žinome jos problemas, kurias padedame spręsti, kiek leidžia galimybės“, ‒ pranešime cituojamas „Klasco” vadovas Vytautas Štumbergas.

T. Meškinio teigimu, apie Vitės susibūrimo vietą klaipėdiečiai išgirs ne tik kalėdiniu laikotarpiu, bet ir per Užgavėnes, kuomet čia bus siekiama Lietuvos rekordo bei gegužės 28 d., kai bus švenčiamas Vitės bendruomenės 6 metų gimtadienis ir Kaimynų dienos šventė.

„Norime, kad tokiuose renginiuose susitiktų gyventojai, įmonės, kad galėtume kartu švęsti, tiesiogiai kalbėtis bei atrasti sutarimą. O ir žmonės tiesiai iš įmonių išgirstų apie projektus, planuojamus pokyčius ir t. t. Vitės gyventojams tai svarbu, nes kai žmonės nežino, ima sklisti gandai, baimės, atsiranda manipuliacijos. Ir dabar matome, kad kuriamas įspūdis, jog pas mus čia Vitėje situacija yra kur kas blogesnė, nei iš tikrųjų yra. Patys matome priešingą vaizdą – situacija ir santykiai su įmonėmis gerėja, aplinkosauginė situacija ‒ irgi, į gyventojų pastabas dėl triukšmo, darbo laiko, kvapų atsižvelgiama. Manau, kad Vitės renginiai ir toliau tvirtins mūsų bendruomenę, leis būti išgirstiems bei padės spręsti bendrus iššūkius“, ‒ įsitikinęs „Vitės bendruomenė“ vadovas.

1 Comment

  1. Klasco Eglė

    Tai žymiai paprasčiau ir daug daug kartų pigiau, nei visiškai Klasco nutraukti taršią krovą viduryje miesto ir išvalyti užterštas miesto teritorijas.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

„Klasco” ir miesto valdžios mūšis grįžta į pradinę stadiją

Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco”), teismams skundusi praėjusios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos 2022-ųjų pavasarį priimtą sprendimą nepritarti jos planuojamai naujai ...
2024-03-14
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija IV

„Atsirado tada jau ir Būtingės variantas, galiausiai prasidėjo ten statybos, bet tyliai ramiai liko Klaipėdos terminalas, nors buvo kalbama, kad ...
2024-03-11
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Vėjo jėgainės uoste: statybas jau planuoja ir direkcija

Praėjus keletui mėnesių po to, kai buvo paskelbti projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“) numato pertvarkyti buvusią ...
2024-03-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This