P0

Kultūra

Kino festivalis GoDebut 2021 vėl kviečia į pajūrį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-07


Jau penktą kartą tarptautinis kino festivalis GoDebut – vienintelis toks tarptautinis kino renginys Vakarų Lietuvoje – kviečia debiutuojančius talentingus kino kūrėjus iš visos Europos pristatyti savo darbus Lietuvos ir  Klaipėdos žiūrovams bei plačiai kino bendruomenei. Daugiau nei 60 juostų, atrinktų iš gausybės pateiktų filmų, rungsis dėl garbingų festivalio prizų.

Festivalio atidarymas – jau kitą savaitę, gruodžio 17 d., 18 val., Klaipėdos kultūros fabrike.

Festivalio atidarymas – jau kitą savaitę, gruodžio 17 d., 18 val., Klaipėdos kultūros fabrike. Portalo archyvo nuotr.

Šiemet festivalis sukvietė dalyvius ne rudenį, kaip įprasta, o didžiųjų metų  švenčių išvakarėse – gruodžio mėn. 17-19 d.d. Pasikeitė kiek ir renginio geografija – šiemet festivalis svečiuosis ir Palangoje.

Šių metų festivalio GoDebut 2021 konkursinės programos fokuse – gyvybiškai aktuali pasaulio tema – žalioji dienotvarkė. Debiutuojantys kino kūrėjai, be tradicinių nominacijų, kovos ir už kino programos „Išdrįsk būti žalias“ nugalėtojų laurų. Nugalėtojus rinks autoritetinga tarptautinė žiuri, kurioje – žinomi kino veikėjai iš Latvijos, Prancūzijos, JAV, Lietuvos, o jam vadovaus tarptautinio Tamperės kino festivalio direktorius, Europos kino akademijos narys Jukka-Pekka Laakso iš Suomijos. Šios žiuri sprendimas nulems ir pagrindinio prizo – „Auksinės ANIKĖS“ už geriausią festivalio filmą nugalėtoją.

Dar viena žiuri Publikos, kurioje žinomi Lietuvos ir Klaipėdos meno ir visuomenės atstovai nuspręs, kam atiteks ne tik dar vienas vienas svarbiausių festivalio prizų – „Sidabrinė ANIKĖ“, bet ir kito specialiai Lietuvių kino kūrėjams skirtas prizas -„Sidabrinio TRIPODO“, kurį įsteigė festivalio ištikimas partneris – Lietuvos jūrų uosto direkcija. Publikos žiuri vadovaus žinoma Lietuvos kino kūrėja, režisierė Inesa Kurklietytė.

Laiko iššūkiai įnešė naujovių taip pat ir į žiuri darbą – keli jos nariai nugalėtojus rinks internetiniu-nuotoliniu būdu.

Festivalio Debut 2021 programoje – edukacinių renginių ciklas, sujungtas bendru GoCampus pavadinimu. Jos dalyviai gvildens dokumentinio kino kūrybos subtilybes, diskusijos metu aptars dabiutuojantiems kino kūrėjams aktualias savo filmų pristatymo ir „stūmimo“ į kino rinką problemas. Juos ves žinomi kino veikėjai iš Lietuvos, Estijos ir JAV – Audrius Stonys, Riho Västrik, Paul Nethercott.

Nekonkursinėje festivalio programoje – sėkmingų filmų/debiutų pristatymas. Tai žiuri narės, mūsų tautietės Alantės Kavaitės iš Prancūzijos debiutinis filmas „ Įsiklausyk į laiką /  ECOUTE LE TEMPS“( 2007) bei šalių- viešnių debiutiniai  filmai – Helicopteris /Helicopter“, rež.Ari Gold (JAV, 2000) ir „Dviratis/Jitensha/Bisycle, rež. Dean Yamada (Japonija, JAV, 2009).

Programoje – ir festivalio partnerių Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus projekto NORDBALTIC incubator „Doc Klaipėda‘21“ filmų, skirtų Klaipėdai, peržiūra.

Festivalio rengėjai tikisi, kad nežiūrint šių dienų iššūkių, žiūrovai, susirinkę į Klaipėdos kultūros fabriką, turės progą susipažinti su trumpo metro filmų įvairaus žanro juostomis, naujais kino vardais ir naujomis čia gimstančiomis kino tendencijomis bei patirs malonių įspūdžių.

Europos kino festivalio rėmėjai – Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kino centras.


  2021-12-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt