Kino festivalis GoDebut 2021 vėl kviečia į pajūrį

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-12-07

Jau penktą kartą tarptautinis kino festivalis GoDebut – vienintelis toks tarptautinis kino renginys Vakarų Lietuvoje – kviečia debiutuojančius talentingus kino kūrėjus iš visos Europos pristatyti savo darbus Lietuvos ir  Klaipėdos žiūrovams bei plačiai kino bendruomenei. Daugiau nei 60 juostų, atrinktų iš gausybės pateiktų filmų, rungsis dėl garbingų festivalio prizų.

Festivalio atidarymas – jau kitą savaitę, gruodžio 17 d., 18 val., Klaipėdos kultūros fabrike.

Festivalio atidarymas – jau kitą savaitę, gruodžio 17 d., 18 val., Klaipėdos kultūros fabrike. Portalo archyvo nuotr.

Šiemet festivalis sukvietė dalyvius ne rudenį, kaip įprasta, o didžiųjų metų  švenčių išvakarėse – gruodžio mėn. 17-19 d.d. Pasikeitė kiek ir renginio geografija – šiemet festivalis svečiuosis ir Palangoje.

Šių metų festivalio GoDebut 2021 konkursinės programos fokuse – gyvybiškai aktuali pasaulio tema – žalioji dienotvarkė. Debiutuojantys kino kūrėjai, be tradicinių nominacijų, kovos ir už kino programos „Išdrįsk būti žalias“ nugalėtojų laurų. Nugalėtojus rinks autoritetinga tarptautinė žiuri, kurioje – žinomi kino veikėjai iš Latvijos, Prancūzijos, JAV, Lietuvos, o jam vadovaus tarptautinio Tamperės kino festivalio direktorius, Europos kino akademijos narys Jukka-Pekka Laakso iš Suomijos. Šios žiuri sprendimas nulems ir pagrindinio prizo – „Auksinės ANIKĖS“ už geriausią festivalio filmą nugalėtoją.

Dar viena žiuri Publikos, kurioje žinomi Lietuvos ir Klaipėdos meno ir visuomenės atstovai nuspręs, kam atiteks ne tik dar vienas vienas svarbiausių festivalio prizų – „Sidabrinė ANIKĖ“, bet ir kito specialiai Lietuvių kino kūrėjams skirtas prizas -„Sidabrinio TRIPODO“, kurį įsteigė festivalio ištikimas partneris – Lietuvos jūrų uosto direkcija. Publikos žiuri vadovaus žinoma Lietuvos kino kūrėja, režisierė Inesa Kurklietytė.

Laiko iššūkiai įnešė naujovių taip pat ir į žiuri darbą – keli jos nariai nugalėtojus rinks internetiniu-nuotoliniu būdu.

Festivalio Debut 2021 programoje – edukacinių renginių ciklas, sujungtas bendru GoCampus pavadinimu. Jos dalyviai gvildens dokumentinio kino kūrybos subtilybes, diskusijos metu aptars dabiutuojantiems kino kūrėjams aktualias savo filmų pristatymo ir „stūmimo“ į kino rinką problemas. Juos ves žinomi kino veikėjai iš Lietuvos, Estijos ir JAV – Audrius Stonys, Riho Västrik, Paul Nethercott.

Nekonkursinėje festivalio programoje – sėkmingų filmų/debiutų pristatymas. Tai žiuri narės, mūsų tautietės Alantės Kavaitės iš Prancūzijos debiutinis filmas „ Įsiklausyk į laiką /  ECOUTE LE TEMPS“( 2007) bei šalių- viešnių debiutiniai  filmai – Helicopteris /Helicopter“, rež.Ari Gold (JAV, 2000) ir „Dviratis/Jitensha/Bisycle, rež. Dean Yamada (Japonija, JAV, 2009).

Programoje – ir festivalio partnerių Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus projekto NORDBALTIC incubator „Doc Klaipėda‘21“ filmų, skirtų Klaipėdai, peržiūra.

Festivalio rengėjai tikisi, kad nežiūrint šių dienų iššūkių, žiūrovai, susirinkę į Klaipėdos kultūros fabriką, turės progą susipažinti su trumpo metro filmų įvairaus žanro juostomis, naujais kino vardais ir naujomis čia gimstančiomis kino tendencijomis bei patirs malonių įspūdžių.

Europos kino festivalio rėmėjai – Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kino centras.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Kultūros fabrikas skelbia paieškų kampaniją

Kūrybinių industrijų inkubatorius „Kultūros fabrikas“ (KUFA) dešimtmečio proga skelbia kampaniją „(pa)ieškomas“. Pagrindinė Kultūros fabriko misija nuo pat jo įkūrimo pradžios ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

Miestas

„Šokio pavasaryje“ skleidėsi per 300 talentų

Klaipėda tradiciškai pasveikino kovą sukviesdama jaunuosius baleto ir šiuolaikinio šokio atstovus iš visos Lietuvos į konkursą „Šokio pavasaris“. Šokių mokyklos ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

Švietimas

Konferencijoje ieškojo būdų, kaip kovoti su narkotikais mokyklose

Penktadienį Kultūros fabrike vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir uostamiesčio savivaldybės surengta konferencija „Mokykla, savivalda, policija – ką mes ...
2023-12-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This