P0

Svarbu, Transportas

Senjorams šviečiasi galimybė autobusais važinėti pusvelčiui (2)

Valdas Pryšmantas

Valdas Pryšmantas
2021-12-08


Nuo kitų metų kelionių viešuoju transportu mieste kainos neturėtų keistis, o vyresniems klaipėdiečiams jos kainuotų vos 10 eurų per metus – toks sprendimo projektas teikiamas miesto Tarybai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybės Transporto skyrius ir VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetui pristatė sprendimo projektą dėl kitų metų keleivių vežimo kainų. 

Jame numatyta, kad važiavimas maršrutiniais autobusais Klaipėdoje 2022 metais nesikeis, o bilietai kelionėms tarp uostamiesčio ir Palangos bei Kretingos brangs iki 1,80 euro. 

Priemiestiniuose autobusuose perkant bilietus iš vairuotojo jie kainuotų 30 centų daugiau. 

Senjorams nuo 75 metų pasiūlyti 10 eurų kainuojantys metiniai bilietai – ši lengvata atsieitų pusę milijono eurų iš miesto biudžeto, tačiau komiteto nariai sutarė siūlyti lengvatą gerokai praplėsti ir taikyti miestiečiams nuo 65 metų ar į pensiją anksčiau išėjusiems gyventojams. 

Šis sprendimas kainuotų 1,7 mln. eurų daugiau nei pirminis siūlymas, tad viešojo transporto organizatoriai siūlė šią galimybę atidėti ateičiai.

Iki šiol vyresniems nei 65 metų miestiečiams metinis bilietas kainavo 135, vyresniems nei 75 metų – 127, o vyresniems nei 80 metų – 51 eurą.

Galutinį sprendimą turės priimti visa miesto Taryba.

Sprendimo projekte taip pat nurodoma, kad nuo kitų metų bus atsisakoma atskiros bilietų kainodaros KKT patalpose, kuriose iki šiol tam tikrus bilietus galima įsigyti pigiau, nei kitur. Pagal planą, 2022 metais įstaigoje parduodami bilietai kainuotų tiek pat, kaip ir kitose prekybos vietose. 

Transporto straipsnių vidus kompas

Beje, vykdydama Klaipėdos mero 2021-10-07 pavedimą Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta darbo grupė nagrinėjo ir galimybes miesto švietimo ir medicinos įstaigų darbuotojams važiuoti viešuoju transportu nemokamai. Konstatavus, kad tokia lengvata kasmet atsieitų apie 2,7 mln. eurų ir neva atsirastų piktnaudžiavimo atvejų bei galimai kiltų kitų profesijų atstovų nepasitenkinimas, toks siūlymas į sprendimo projektą nebuvo įtrauktas.


  2021-12-08

  2 komentarai “Senjorams šviečiasi galimybė autobusais važinėti pusvelčiui”

  1. AvatarAldona?k (IP: 86.100.58.106)

   Nuo 75 ne visi pensininkai jau begali važiuoti,nebėr.a sveikatos.Tai tokius ir priima sprendimus.

  2. AvatarO kodėl (IP: 78.61.179.125)

   pigiau tik nuo 65 ar 75m.? Visiems pensininkams turi būti nuolaida!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt