P0

Miestas

Jubiliejinius metus žymės specialus miesto ženklas (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-09


Kitais metais Klaipėda minės 770-ąjį gimtadienį. Ta proga miestui sukurtas šventinis Klaipėdos miesto gimtadienio ženklas. Jo autorius – UAB „Klaipėdos dizaino centras“.

Miesto savivaldybei, paskelbusiai Klaipėdos gimtadienio ženklo sukūrimo ir jo naudojimo sprendinių pasiūlymo paslaugų pirkimą, jo laimėtojas UAB „Klaipėdos dizaino centras“ pateikė keturis miesto gimtadienio ženklo projektus (eskizus). Jie buvo apsvarstyti bendrame Klaipėdos miesto įvaizdžio komisijos ir darbo grupės Klaipėdos miesto 770-ojo gimtadienio minėjimo programai rengti ir koordinuoti posėdyje.

Po ilgų diskusijų Įvaizdžio komisijos nariai, dauguma kurių – vizualinių menų profesionalai, nubalsavo už 1-ąjį pasiūlymą, pažymėję, jog būtina eskizą koreguoti, kad jis būtų visiškai išbaigtas. Vis dėlto tinkamiausiu pripažinto pasiūlymo autorius vėliau raštu pranešė atsiimantis pasiūlymą: nurodė, kad per pirkimo sąlygose numatytą terminą nespės kokybiškai pakoreguoti eskizo ir pasiūlė naudoti 3-iąjį pasiūlymą, kuris nuo laimėjusio pasiūlymo atsiliko minimalia Įvaizdžio komisijos narių balsų persvara ir kurio autorius, kaip vėliau paaiškėjo, yra UAB „Klaipėdos dizaino centro“ vadovas, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto dekanas, prof. Alvydas Klimas.

Klaipėdos miesto Įvaizdžio komisijos pirmininkas Kastytis Macijauskas neslepia, jog yra patenkintas patvirtintu uostamiesčio jubiliejinio gimtadienio ženklu.

„Esu patenkintas visais konkursui pateiktais ženklais, sukurtais per tokį trumpą laiką, bet ypač – patvirtintu galutiniu pasiūlymu. Manau, kad šis ženklas turi perspektyvą tapti žinomu dizaino srityje, jis pelnys aukštą įvertinimą. Tai – neginčytinas lyderis“, – pranešime pažymi savivaldybės vyriausiasis patarėjas, profesionalus architektas K. Macijauskas. 

Klaipėdos jubiliejinių metų ženkle, „banguojančioje“ mėlynoje juostoje, miesto pavadinimas užrašytas stilizuotomis miesto vėliavos spalvų raidėmis, kurios, pasak ženklo kūrėjo, reiškia atskirus istorinius faktus. Senovės faktų visuma sudaro miesto istoriją. Bendras ženklo vaizdas suformuoja linksmo, gyvybingo, šiuolaikinio miesto nuotaiką. Pateikiami skirtingų kompozicijų variantai, kurie gali būti naudojami pagal poreikį.

Geriausiu pripažinto pasiūlymo autorius taip pat sukūrė savivaldybės blanko, elektroninio pašto parašo maketus su ženklu, reklaminius skydelius interneto svetainėms, socialinių tinklų paskyrų profilio nuotraukų pavyzdžių, Klaipėdos miesto 770-ųjų metų gimtadienio renginių viešinimo plakato pavyzdį ir kt. reprezentacinius „įrankius“.

Už ženklo sukūrimą ir jo naudojimo sprendinių pasiūlymo paslaugos Savivaldybės administracija Klaipėdos dizaino centrui sumokėjo 5 384,5 Eur.


  Miesto straipsnių vidus

  2021-12-09

  4 komentarai “Jubiliejinius metus žymės specialus miesto ženklas”

  1. AvatarGeimeris (IP: 195.14.179.67)

   Logotipas labai keistai sutampa su kultinio Omicron the Nomad Soul žaidimui specialiai sukurtu fontu. Pagooglinkite ir įsitikinsite: “omicron nomad soul font”. Gal tai sutapimas, bet…

  2. AvatarCha... (IP: 78.60.134.53)

   Įdomu, kiek “kainavo” šitas “ženklas”??!

  3. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)
  4. AvatarAnonimas (IP: 78.61.50.189)

   Kodėl nėra viešinama, kiek įmonių, autorių dalyvavo konkurse kuriant šį ženklą?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt