P0

Konsultacijos

Ragina apšiltinti vamzdynus ir vandens skaitiklius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-09


Prasidėjus žiemos sezonui ir termometrų stulpeliams krentant žemiau nulio, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ragina klientus pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Primenama, jog vandens apskaitos mazgo patalpų temperatūra privalo būti ne žemesnė nei + 5 ºC.

„Raginame gyventojus laiku pasiruošti artėjantiems šalčiams, tam, kad išvengtų finansinių išlaidų. Jeigu dėl kliento aplaidumo užšals ar susprogs vamzdynai, suges vandens skaitikliai ar teks remontuoti vandentiekio įvadą į būstą, tuomet remonto išlaidas turės apmokėti patys gyventojai už savo lėšas. Praėjusių metų žiema parodė, kad gyventojai nesiruošia šalčių iššūkiams. Suskaičiavome, kad praėjusį žiemos sezoną į mus kreipėsi 153 Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai, kuriems užšalo vandens skaitikliai ir teko juos keisti naujais“, – pranešime spaudai pažymi bendrovės „Klaipėdos vanduo“ Klientų aptarnavimo departamento direktorė Dovilė Kozlovienė.

Artėjantiems šalčiams ruošiasi ne tik kelių priežiūros tarnybos, bet ir bendrovė „Klaipėdos vanduo“.

Atšalus orams dažniausiai problemų kyla dėl užšalusių vamzdynų. Daugiausia avarijų vamzdynuose kyla, kai termometrų stulpeliai ilgesnį laiką rodo žemesnę nei -15 ºC ir staiga atšyla, tuomet dėl grunto poveikio trūkinėja vamzdynai.

„Žiemai ir artėjantiems šalčiams ruošiamės visus metus – tikrinama hidrantų būklė, jie remontuojami ar keičiami naujais, tam, kad gaisro atveju nekiltų didesnių problemų. Matydami, kad gyventojai susiduria su problemomis, peržiūrime avarinių tarnybų brigados, mobilizuojame darbuotojus skubant į pagalbą gyventojams užšalus vidaus vamzdynams, dėl kurių dažniausiai ir kyla problemų. Visgi pastebime, kad net ir pavasarį į mus kreipiasi gyventojai, kurie tik tuomet pastebi, kad jų vidaus vamzdynas yra užšalęs, dažnu atveju tai būna gyventojai besistatantys naują namą ir jau įsirengę vamzdynus, tačiau nepasirūpinę jų tinkamu apšildymu žiemai“, – sako „Klaipėdos vanduo“ direktorius Benitas Jonikas.

Įprastai bendrovės „Klaipėdos vanduo“ per dieną vidutiniškai likviduoja po vieną avariją per dieną, šaltos žiemos metu avarijų skaičius išauga.


  2021-12-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt