P0

Politika

Siūlo į transeuropinį transporto tinklą įtraukti geležinkelio jungtį su Klaipėda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-09


Susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė, dalyvaudama Transporto, telekomunikacijų ir energetikos (TTE) taryboje Briuselyje, kreipėsi į Europos Komisijos transporto komisarę Adiną Valean dėl naujos europinės vėžės greitojo geležinkelio jungties su Klaipėda įtraukimo į pagrindinį transeuropinio transporto tinklą (TEN-T). Pasak viceministrės, tai padėtų užtikrinti geresnę tarptautinę geležinkelių transporto sąveiką ir Klaipėdos jūrų uosto konkurencingumą, taip pat padidintų šalies integraciją į Europos transporto sistemą.

„Tam, kad geležinkeliais sujungtume visus ES Baltijos rytinės pakrantės uostus  ir sudarytume galimybes gyventojams ir kroviniams greičiau pasiekti likusią Europą, į transeuropinio transporto tinklo TEN-T planus ypač svarbu įtraukti europinio standarto geležinkelio trasą ir į Klaipėdą. Visiškai elektrifikuotos ir draugiškos aplinkai geležinkelio linijos nutiesimas nuo Kauno iki Klaipėdos – vienas iš Lietuvos susisiekimo srities prioritetų“, – Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai pažymi viceministrė L. Maskaliovienė.

Viceministrės teigimu, greita europinė geležinkelio vėžė į mūsų uostamiestį Lietuvos susisiekimo sistemą pakeistų iš esmės, sukurtų perspektyvią alternatyvą kelių transportui, be to, sudarytų tvaraus mobilumo galimybes regionų gyventojams. Geležinkelių infrastruktūros atnaujinimas, patobulinimas ir plėtra yra esminės priemonės siekiant Darnaus ir išmanaus judumo strategijoje nustatytų tikslų.

L. Maskaliovienė taip pat atkreipė dėmesį, kad įgyvendinus „Rail Balticos“ projektą Klaipėdos jūrų uostas –  ketvirtas pagal dydį regione – taps vieninteliu tokio dydžio uostu rytinėje Baltijos pakrantėje, kurio nepasiekia europinės vėžės geležinkelio linija. 

Šių metų rugsėjį Lietuvos Vyriausybė patvirtino Lietuvos teritorijos bendrąjį planą. Pagal Teritorijų planavimo įstatymą, Susisiekimo ministerija turi parengti europinės vėžės iki Klaipėdos galimybių studiją ir kitus dokumentus, susijusius su teritorijų planavimu, žemės paėmimu, projektavimu ir statybomis.


  2021-12-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt