P0

Fotoreportažai, Miestas

Sugrįžo labdaringa tradicija

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-12-11


Šeštadienio vidurdienį, po priverstinės pandemijos nulemtos pertraukos, į Teatro aikštė sugrįžo ilgametė tradicija. Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacija jau devynioliktą kartą kartu su Lietuvos kariuomene pakvietė miestiečius šviežios žuvienės ir šventinės košės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Asociacijos vadovas Algirdas Aušra prisiminė, kad ši iniciatyva prieš 20 metų gimė dėl to, kad miestas tuomet dar neturėjo kalėdinių tradicijų.

„Paprasti miestiečiai paprastiems miestiečiams”, – taip trumpai jos esmę apibūdina A. Aušra.

Beje, jau kelintus metus iš eilės žuvienė gaminama iš pirktinės žuvies, nes Baltijos jūroje menkių žvejyba vis dar ribojama. Žuvienės šįkart kariškiai išvirė septynis didžiulius indus, kurių bendra talpa daugiau nei 200 litrų.

Šįkart vaišintojai atėjusių miestiečių prašė būti supratingais ir tausoti gamtą – suvalgius košę žuvienė buvo pilama į tą patį indelį ir atvirkščiai.

Nuo 12 val. Turgaus gatvėje ir Teatro aikštėje įsikūrė ir šventinė mugė.

17 val. aikštėje prasidės šventinė ceremonija, kurios metu nušvis mažoji Klaipėdos eglutė ir šalia jos įrengta konstrukcija „Sauganti eglutė“.

Klaipėdos ir Lietuvos internetiniai portalai Klaipėdos eglutės įžiebimą transliuos tiesiogiai internetu. Ateisiančius į Teatro aikštę, renginio organizatoriai ragina laikytis saugumo rekomendacijų – dėvėti medicininę veido kaukę, laikytis saugios socialinės distancijos.


  Miesto straipsnių vidus

  2021-12-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt