P0

Kriminalai ir nelaimės

Kontrabanda kvaišalus iš Nyderlandų gabenę asmenys stos prieš teismą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-13


Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Tauragės rajono gyventojas bei Šilutėje gyvenantys du asmenys kaltinami veikę organizuotoje grupėje ir kontrabanda iš Nyderlandų Karalystės gabenę narkotines ir psichotropines medžiagas. Vienas šilutiškis dar kaltinimas ir dėl neteisėto nedidelio kiekio psichotropinės medžiagos laikymo be tikslo jos platinti. Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas ir kontrabanda parvežtus narkotikus Lietuvoje ketinęs įsigyti Skuodo rajono gyventojas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, trijulė veikė pagal iš anksto aptartą planą. Organizuotą grupę subūręs A. G., dar prieš išvykstant į Nyderlandus parsigabenti kvaišalų, surado jų pirkėją Lietuvoje. Įtariama, kad jis susitarė su Skuodo raj. gyvenančiu V. P., jog šis už 4 tūkst. eurų nupirks dalį neteisėtai į Lietuvą parvežtų narkotikų – 1 tūkst. ekstazio tablečių. Už šį sandorį V. P. taip pat privalės atsakyti teisme. Jam pareikšti kaltinimai dėl rengimosi neteisėtai įgyti didelį psichotropinių medžiagų kiekį.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad A. G. Nyderlanduose iš anksto buvo suradęs asmenį, iš kurio už 2500 eurų įsigijo labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų – beveik 1 kilogramą kanapių dervos, daugiau nei 85 gramus MDMA ir beveik 10 gramų amfetamino. Manoma, kad slaptam narkotikų pargabenimui kitas organizuotos grupės narys V. B. dar Lietuvoje susitarė su D. M., jog šis už 100 eurų atlygį paslėps juos po savo drabužiais, kai visi kaltinamieji lengvuoju automobiliu vyks per Lietuvos Respublikos sieną.

Tyrimo duomenimis, 2020 metų gegužės 5-osios naktį netoli Lietuvos Respublikos sienos su Lenkijos Respublika policijos pareigūnai sustabdė „VW Passat“ automobilį, kuriuo vyko minėtos organizuotos grupės nariai. Atlikus patikrinimą paaiškėjo, jog vyrai į Lietuvą parvyko iš Nyderlandų ir su savimi gabeno labai didelį kiekį kvaišalų. Juos prie savo kūno po drabužiais lipnia juosta buvo prisitvirtinęs D. M. Visi trys automobiliu vykę vyrai buvo sulaikyti.

Tęsiant tyrimą atliktas patikrinimas ir kaltinamųjų namuose. V. B. bute Šilutėje rastas nelegaliai laikomas nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos – klonezapamo.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas, nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno narkotines, psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų. Už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.


  2021-12-13

  Vienas komentaras apie “Kontrabanda kvaišalus iš Nyderlandų gabenę asmenys stos prieš teismą”

  1. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.208.37)

   JEI BŪTU ĮSTATYMAI LIETUVOJ GRIEŽTESNI TAI NEBŪTU NARKOTIKU GABENIMO Į LIETUVA TAIP PAT IR JŲ PREKAVIMO,BEI PLATINIMO.GALĒTU SEIMAS SIŪLYTI PRIMTI ĮSTATYMO PAKEITIMA IR PATAISA.UŽ NARKOTIKU GABENIMA .BEI PREKYBA REIKĒTU TAIKYTI NETIK BAUSME SODINTI UŽ GROTU BET IR BET KOKI TURIMA TURTA KONFISKUOTI VALSTYBĒS REIKMĒM.TADA IR VALSTYBĒS BIUŽETE PAPILDOMU PINIGU ATSIRASTU IR NARKOTIKU PREKYBOS NEBELIKTU JEI BŪTU GRIEŽTESNĒS BAUSMĒS.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt