Kontrabanda kvaišalus iš Nyderlandų gabenę asmenys stos prieš teismą (1)

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-12-13

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Tauragės rajono gyventojas bei Šilutėje gyvenantys du asmenys kaltinami veikę organizuotoje grupėje ir kontrabanda iš Nyderlandų Karalystės gabenę narkotines ir psichotropines medžiagas. Vienas šilutiškis dar kaltinimas ir dėl neteisėto nedidelio kiekio psichotropinės medžiagos laikymo be tikslo jos platinti. Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas ir kontrabanda parvežtus narkotikus Lietuvoje ketinęs įsigyti Skuodo rajono gyventojas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, trijulė veikė pagal iš anksto aptartą planą. Organizuotą grupę subūręs A. G., dar prieš išvykstant į Nyderlandus parsigabenti kvaišalų, surado jų pirkėją Lietuvoje. Įtariama, kad jis susitarė su Skuodo raj. gyvenančiu V. P., jog šis už 4 tūkst. eurų nupirks dalį neteisėtai į Lietuvą parvežtų narkotikų – 1 tūkst. ekstazio tablečių. Už šį sandorį V. P. taip pat privalės atsakyti teisme. Jam pareikšti kaltinimai dėl rengimosi neteisėtai įgyti didelį psichotropinių medžiagų kiekį.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad A. G. Nyderlanduose iš anksto buvo suradęs asmenį, iš kurio už 2500 eurų įsigijo labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų – beveik 1 kilogramą kanapių dervos, daugiau nei 85 gramus MDMA ir beveik 10 gramų amfetamino. Manoma, kad slaptam narkotikų pargabenimui kitas organizuotos grupės narys V. B. dar Lietuvoje susitarė su D. M., jog šis už 100 eurų atlygį paslėps juos po savo drabužiais, kai visi kaltinamieji lengvuoju automobiliu vyks per Lietuvos Respublikos sieną.

Tyrimo duomenimis, 2020 metų gegužės 5-osios naktį netoli Lietuvos Respublikos sienos su Lenkijos Respublika policijos pareigūnai sustabdė „VW Passat“ automobilį, kuriuo vyko minėtos organizuotos grupės nariai. Atlikus patikrinimą paaiškėjo, jog vyrai į Lietuvą parvyko iš Nyderlandų ir su savimi gabeno labai didelį kiekį kvaišalų. Juos prie savo kūno po drabužiais lipnia juosta buvo prisitvirtinęs D. M. Visi trys automobiliu vykę vyrai buvo sulaikyti.

Tęsiant tyrimą atliktas patikrinimas ir kaltinamųjų namuose. V. B. bute Šilutėje rastas nelegaliai laikomas nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos – klonezapamo.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas, nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno narkotines, psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų. Už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Kontrabanda kvaišalus iš Nyderlandų gabenę asmenys stos prieš teismą” komentarų : 1

  1. Klaipēdietē parašė:

    JEI BŪTU ĮSTATYMAI LIETUVOJ GRIEŽTESNI TAI NEBŪTU NARKOTIKU GABENIMO Į LIETUVA TAIP PAT IR JŲ PREKAVIMO,BEI PLATINIMO.GALĒTU SEIMAS SIŪLYTI PRIMTI ĮSTATYMO PAKEITIMA IR PATAISA.UŽ NARKOTIKU GABENIMA .BEI PREKYBA REIKĒTU TAIKYTI NETIK BAUSME SODINTI UŽ GROTU BET IR BET KOKI TURIMA TURTA KONFISKUOTI VALSTYBĒS REIKMĒM.TADA IR VALSTYBĒS BIUŽETE PAPILDOMU PINIGU ATSIRASTU IR NARKOTIKU PREKYBOS NEBELIKTU JEI BŪTU GRIEŽTESNĒS BAUSMĒS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Nyderlandų jūrinio verslo atstovai domėjosi bendradarbiavimu su kolegomis iš Klaipėdos

Šią savaitę Klaipėdoje lankėsi Nyderlandų kompanijos „Oceanwide” atstovai, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis su Klaipėdoje veikiančiomis jūrinio verslo įmonėmis, jūrininkų rengimo ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

ELTA

Lietuvoje dislokuota Nyderlandų oro gynybos sistema „Patriot“

Šeštadienį, Klaipėdos uoste prisišvartavo laivas su Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot“, kuri bus dislokuota Šiaulių Aviacijos bazėje. Kovinio ...
2024-07-06
Skaityti daugiau

ELTA

Institucijos apie galimą šešėlį rūkalų rinkoje pakėlus akcizus: drastiškai augti neturėtų

Seimui ketvirtadienį priėmus Gynybos fondo projektą, į kurį įtraukta didesnio akcizo tabakui dedamoji, atsakingos institucijos įžvelgia galimybę augti šešėliui prekybos ...
2024-06-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This