P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Rado kitą kelią į Klaipėdos švyturį

Valdas Pryšmantas

Valdas Pryšmantas
2021-12-13


Klaipėdos savivaldybė siūlo naują būdą, kuris atvertų Klaipėdos švyturį visuomenei ištisus metus. 

Klaipėdos švyturys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Proga aplankyti seniausią Lietuvos švyturį ir pasigėrėti nuo jo atsiveriančiais vaizdais pasitaiko itin retai, o kai pasitaiko – visada sulaukia norinčiųjų dėmesio, todėl galimybė šį statinį lankyti nuolat svarstoma jau ne pirmus metus.

Iki šiol pagal paskirtį – pakrančių navigacija – naudojamas švyturys priklauso valstybei, dabartinis jo valdytojas yra Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA). Anksčiau bandyta tartis, kad savivaldybė jį perims savo žinion, įtrauks į turistinių objektų sąrašą ir atvers jo duris lankytojams, tačiau šis sumanymas nepavyko, daugiausiai dėl to, kad švyturys yra uosto teritorijoje, valstybei strategiškai svarbioje vietoje.  

Dabar savivaldybė paruošė kitą planą – nori, kad kelią į švyturį lankytojams Vyriausybė užtikrintų pati. 

„Norint tai pasiekti, Taryba pirmiausiai atskiru sprendimu turėtų įtvirtinti tokią savo poziciją ir sutikimą“, – sakė savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis, pirmadienį Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitete pristatęs naująjį sumanymą.

Sprendimo projekte numatoma, kad galimybė atverti švyturį būtų išsprendus lankytojų srautų valdymo klausimą ir įdiegus papildomas saugumo priemones, o visa tai turėtų užtikrinti LTSA. 

Tik gavus politikų pritarimą artimiausiame miesto tarybos posėdyje būtų pradėtos kitos idėjos įgyvendinimo procedūros. Pirmadienį klausimą svarstant komitete už jį balsuota kone vienbalsiai. 

Net ir sutarus su valstybe dėl švyturio lankymo, šiam tikslui pasiekti reikėtų ne tik laiko, bet ir pinigų – statiniui greičiausiai būtų atliekamas remontas, diegiamos papildomos saugumo priemonės, būtini darbuotojai.

Klaipėdos savivaldybė vasarą skelbė miestiečių apklausą dėl švyturio atvėrimo visuomenei – joje dalyvavo 310 žmonių, tik penki iš jų atsakė, kad tai nereikalinga. 

Pirmosios Melnragės pašonėje, Burių gatvėje esantis švyturys statytas XVIII amžiaus pabaigoje, dabar jo aukštis siekia apie 44 metrus, iš viršuje įrengtos aikštelės galima matyti vaizdus 33 kilometrų spinduliu. Norint ten patekti, tenka įveikti beveik 300 laiptelių. 

Klaipėdos švyturys lankytojams atveriamas tik kartą metuose – birželį minint švyturių dieną. Paskutinį kartą šia galimybe pasinaudoti panoro didžiulis būrys žmonių.


  2021-12-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt