P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Buvęs „Klaipėdos švenčių” vadovas ir prezidento patarėjas įtariamas korupcija (14)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-14


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, jog atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos organizuojant ir vykdant 2021 metų Jūros šventės pirkimus. Prekyba poveikiu įtariami du asmenys, kurių vienas – kelis mėnesius šiemet VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovavęs Liutauras Galinis.

Liutauras Galinis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, L. Galinis, pasinaudodamas savo įgaliojimais ir kita, tikėtina, įtaka, susitarė priimti ir priėmė ne mažesnį kaip 1000 Eur kyšį. Kaip įtariama, už šį galimai neteisėtą atlygį buvo siekiama, kad vieno verslininko atstovaujamoms ir susijusioms bendrovėms būtų sudarytos išskirtinės sąlygos dalyvauti bei laimėti 2021 metų Jūros šventės renginiams skirtos įrangos ir paslaugų įsigijimo viešuosius pirkimus. Bendra šių sutarčių vertė – daugiau kaip 47 tūkst. Eur.

Prekyba poveikiu įtariamas ir vienas verslininkas.

Birželio viduryje „Klaipėdos šventėms” pradėjęs vadovauti L. Galinis iš pareigų pasitraukė nuo rugsėjo 1-osios.

„Dėkoju širdingai visai iš esmės atsinaujinusiai „Klaipėdos Švenčių” įgulai ir besąlygiškai drąsiam (o dažnu atveju net bebaimiam) jos kapitonui Liutauras Galinis, sugebėjusiems suvaldyti visokiausių rizikų ir pavojų talžomą šventę per neįtikėtinai trumpą ir labai įtemptą laiką”, – taip L. Galinio darbą šios Jūros šventės metu savo paskyroje „Facebook” tinkle buvo įvertinęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jau ir pats L. Galinio paskyrimas buvo lydimas pastebėjimų apie tai, kad šis buvęs prezidento Gitano Nausėdos patarėjas dirbo ir jo rinkimų štabe kartu su uostamiesčio mero žmona Inga Grubliauskiene, ėjusia Klaipėdos rinkimų štabo vadovės pareigas.

L. Galinis į „Klaipėdos šventes” buvo įdarbinęs ir tame pačiame rinkiminiame štabe buvusias Audronę Juškevičienę bei Vaivą Bradulskienę. Jos šiuo metu įstaigoje jau nebedirba.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Klaipėdos valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


  2021-12-14

  14 komentarai “Buvęs „Klaipėdos švenčių” vadovas ir prezidento patarėjas įtariamas korupcija”

  1. AvatarMaMo (IP: 99.102.111.102)

   Galetu su Masiuliu drauge eiti gatviu sluoti,,,iki bus isteisinti,arba apkaltinti. Ar cia jau kitas luomas?

  2. AvatarNežiniukas (IP: 198.8.85.230)

   Įdomiai ten tos pačios renginių aptarnavimo įmonės vis laimi kiekvienais metais konkursus. Reiktų STT pasidomėti!

  3. Avatarartiomas (IP: 86.100.115.25)

   Labai jau daug politikos. Prezidento rinkiminio štabo narys, prezidento patarėjas. Šiandien konservatorių ir liberalų valdžia ( S. ir E. Gentvilai) yra paskelbusi karą prezidentui. Ar šis STT tyrimas nebūs siekis žingsnis po žingsnio juodinti prezidentūros reputaciją ir mero ( išmetė iš miesto tarybos gentvilų klaną).

   • Avatareik pailsėti (IP: 83.171.17.102)

    gerbiamas politikos apžvalgininke

  4. AvatarVadybininkui (IP: 86.38.152.90)

   Už šmeižtą irgi baudžiama. Statistika tokia, kad dažniausiai skundžiasi tie, kurie buvo įpratę duoti ir iš jų nebuvo paimta. Čia demonstruojate savo įpročius. Bet tai niekaip nesusiję su Klaipėdos šventėmis ir ypač – vietomis Jūros šventės mugėje.

  5. AvatarApie mero komentarą. (IP: 78.62.152.124)

   Jei taip pompastiškai teigiamai meras savo komentare vertino šį buvusį ir jo skirtą vadovą, tai iki kokios ribos galima tikėti jo perdėmteigiamais vertinimais kitų kultūros įstaigų vadovų adžvilgiu? Vertinimai abejotini.

  6. AvatarVadybininkas (IP: 83.143.245.4)

   Nesunku įtarti kyšininkus, tik tai jau yra sena tradicija. Dar Romando laikais prekybininkai duodavo grynais už vietas mugėje. Jeigu tirti, tai tirti viską.
   Galiu net išvardinti kam duodavo ir kiek 🙂

  7. Avatarpasipiktinusi (IP: 86.100.172.247)

   kokia valdžia,tokie ir tarnautojai

  8. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Grubliauskų kompanija,ko norėt, laukiam …

  9. AvatarPastebėjimas (IP: 89.116.143.44)

   Aš netgi įtariu kas davė kyšį 🙂
   Tie asmenys, visada duodavo otkatus Klaipėdos šventėms.
   Tai tiesiog vieša “paslaptis” :)))))

   • Avatargal pupkis, gal ne :) (IP: 78.57.233.217)

    Otkatas yra sovdepinis išsireiškimas, nebenaudotinas Klaipėdoje, kuri laisvu stilium. Kyšio davėjams , gavėjams ir STT protokoluose naudoti rekomenduojamas terminas yra Atriedukas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt