P0

Regionas

Gargždų parke antrojo etapo darbai prasidės kitąmet

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-15


Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad netrukus prasidės antrasis Gargždų parko tvarkymo etapas. Jo metu bus atnaujinti parko takai, apšvietimas, įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė, laiptai, atsiras tualetas ir amfiteatras.

Parko tvarkymo darbai pradėti dar 2019 metais. Pirmuoju etapu buvo įrengti nauji pažintiniai takai, išvalyta Minijos pakrantė, gruntas, atvežtas naujas smėlis, įrengti suolai-gultai, tinklinio aikštelė. Pasodintas vyšnių sodas, įrengtas pakopinis takas.

Šiemet buvo paskelbtas naujas rangos darbų konkursas antrajam rekonstrukcijos etapui ir jau turimas rangovas UAB „Transjuda“, su kuriuo pasirašyta sutartis. Jos sumos savivaldybė neskelbia, pati sutartis taip pat kol kas dar nėra paviešinta CVP portale.

Šiuo metu rangovas atlieka paruošiamuosius darbus, o juos pabaigus prasidės ir darbai.

Antruoju etapu bus įrengti Šeimos ir Istorijos takai su asfalto danga ir skaldyto granito trinkelių apvadu, išasfaltuotas takas, jungiantis Šeimos ir Kultūros takus vakarinėje parko dalyje šalia sporto įrenginių. O jau praminti takai bus padengiami skaldele. Atsiras ir naujas bei modernus apšvietimas.

Taip pat bus atnaujinami vadinami senieji ir naujieji laiptai, lieptas per senvagę. Parke atsiras ir nauji suolai, dviračių stovai, šiukšliadėžės. Vietoje senojo tualeto bus pastatytas naujas sanitarinis konteineris, atvestas vandentiekis ir nuotekų tinklai.

„Gargždų parkas yra žmonių traukos vieta, skirta ne tik pasivaikščiojimams, bet ir šeimų laisvalaikio praleidimui, renginiams. Todėl čia atsiras nauja vaikų žaidimo aikštelė. Ją projektuodami tarėmės su tėveliais, kurie pasiūlė tikrai daug gerų idėjų, jog vaikams būtų kuo smagiau. O įvairiems renginiams bus pastatytas amfiteatras su betoninės liejamos formos suolais ir tarpuose apželdinama plastikinio korio danga. Norime, kad parkas būtų kuo gyvesnis ir patrauklesnis visiems į jį ateinantiems“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

„Rangovą jau turime ir tikiuosi, kad jis pradės darbus kuo greičiau. Pagal sutartį, darbus jis įsipareigojo užbaigti iki kitų metų gruodžio. Jei viskas vyks sėkmingai, pirmuosius pokyčius matysime jau šią vasarą, o galutinį rezultatą išvysime metų pabaigoje. Gargždų parkas pagaliau taps tikra poilsio ir laisvalaikio erdve, kurios gargždiškiai ir miesto svečiai tiek ilgai laukė“, – teigia Klaipėdos rajono administracijos direktorius Justas Ruškys.

Pagal parengtą projektą, įgyvendinant antrąjį parko tvarkymo etapą, numatyta pašalinti kiek daugiau nei septynias dešimtis medžių. Tikslus želdinių skaičius paaiškės rangovui pažymėjus statybos objektus. Bus atliktas jų ekspertinis vertinimas, savo sprendimą tars ir Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija. Medžiai bus šalinami norint nutiesti takus, atvesti vandens, nuotekų ir elektros tinklus.


  2021-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt