P0

Politikų tribūna

Gargžduose – neturintis precedento atvejis Lietuvoje (1)

Petras Gražulis, Seimo narys
2021-12-15


Į mane vakar kreipėsi pasipiktinę Gargždų ir Klaipėdos rajono gyventojai, informuodami, kad gruodžio 10 d. Gargžduose, centrinėje aikštėje, prie miesto eglutės, buvo įžūliai ir neteisėtai sutrukdytas Lietuvos šeimų sąjūdžio organizuotas Kalėdinis turas vaikams.

Apie šį renginį Klaipėdos rajono savivaldybės administracija buvo informuota iš anksto. Deja, ši šventė vaikams ir jų tėvams – iš viso apie 30-iai asmenų, kurie atėjo prie Savivaldybės aikštėje esančios Kalėdinės eglutės susitikti su Kalėdų seneliu, buvo sugadinta, nes ir vaikus ir jų tėvelius išvarė Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Vaikai buvo išgąsdinti, o tėveliai suglumę.

Tai neturintis precedento atvejis Lietuvoje. Juk joks įstatymas niekam nedraudžia organizuoti Kalėdinių švenčių viešoje vietoje. Šitokius neregėto nužmogėjimo, abejingumo ir negebėjimo įvertinti situaciją savivaldybės pareigūnų veiksmus su pasibaisėjimu stebėjo vaikai, jų tėveliai, rajono bendruomenė, apie tai sužinojo ir visos Lietuvos gyventojai.

Oficialiai raštu kreipiausi į Klaipėdos rajono savivaldybės merą Bronių Markauską ir administracijos direktorių Justą Ruškį prašydamas įvertinti situaciją ir imtis priemonių, kad tokie įžūlūs ir neteisėti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistų veiksmai, kuriuos jie panaudojo rajono gyventojų atžvilgiu, ateityje nepasikartotų.

Esu įsitikinęs, kad šie Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų veiksmai buvo atlikti su liberalo, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Justo Ruškio, žinia ir jam uoliai vykdant Europos Komisijos rekomendaciją nebešvęsti Šv. Kalėdų.


  2021-12-15

  Vienas komentaras apie “Gargžduose – neturintis precedento atvejis Lietuvoje”

  1. AvatarAnonimas (IP: 82.135.199.88)

   Labai džiaugiuosi, kad išvarė laik homofobų ir pseudo-tradicinių šeimų organizatorius iš miesto aikštės. Eilė provokacija, siekiant po to rašinėti būtent tokius straipsnius.

   Visuomenė tobulėja, o Gražulį po 30 metų prisimins tik kaip juoką kėlusią asmenybę, kurio gerus darbus bus sunku įvardinti. Tiesiog pajuokos objektas. Man tai būtų liūdna, sulaukus jo metų, pasižiūrėti atgal į savo nuveiktus darbus ir matyti tą beprasmiškai praleistą gyvenimą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt