P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

„Klaipėdos šventes” aplankė STT (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-12-15


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmiau pranešė apie atliekamą tyrimą, kuriame įtarimai pareikšti buvusiam uostamiesčio savivaldybės valdomos VšĮ Klaipėdos šventės” vadovui Liutaurui Galiniui, ir tik gerokai vėliau nusprendė apsilankyti buvusioje jo darbovietėje. Naujoji įstaigos vadovė Eglė Šulskė „Atvirai Klaipėdai” patvirtino, kad pareigūnai reikiamų dokumentų atvyko tik trečiadienį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Apie tai, kad atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos organizuojant ir vykdant 2021 metų Jūros šventės pirkimus ir įtarimus pareiškė L. Galiniui bei vienam verslininkui STT pranešė antradienį.

Skelbta, jog ikiteisminio tyrimo duomenimis, L. Galinis, pasinaudodamas savo įgaliojimais ir kita, tikėtina, įtaka, susitarė priimti ir priėmė ne mažesnį kaip 1000 Eur kyšį. Kaip įtariama, už šį galimai neteisėtą atlygį buvo siekiama, kad vieno verslininko atstovaujamoms ir susijusioms bendrovėms būtų sudarytos išskirtinės sąlygos dalyvauti bei laimėti 2021 metų Jūros šventės renginiams skirtos įrangos ir paslaugų įsigijimo viešuosius pirkimus. Bendra šių sutarčių vertė – daugiau kaip 47 tūkst. Eur.

Buvęs prezidento Gitano Nausėdos patarėjas „Klaipėdos šventėms” pradėjo vadovauti birželio viduryje, o iš pareigų pasitraukė nuo rugsėjo 1-osios.

E. Šulskė sakė, kad trys STT pareigūnai įstaigos biure pasirodė trečiadienio rytą ir paprašė pateikti reikiamus dokumentus.

„Viskas vyko labai tvarkingai, humaniškai, tik gal kiek ilgiau nei tikėjausi”,  – sakė naujoji įstaigos direktorė.

Pasak pašnekovės, per dvi savaites, kurias ji jau dirba, įstaigos kolektyvas paliko tik gerą įspūdį, ji gauna visą reikiamą informaciją, kurios paprašo, kad galėtų susipažinti su padėtimi. Anot E. Šulskės, viešaisiais pirkimais užsiimantys žmonės jaučiasi tvirtai, o kada tam turi pagrindo parodė ir ši diena, kai iškart pateikė visus STT reikalingus dokumentus.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Klaipėdos valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


  2021-12-15

  2 komentarai “„Klaipėdos šventes” aplankė STT”

  1. AvatarKlausimas (IP: 86.100.178.161)

   Labai tvirtai ir dėl nykštukinės eglutės pirkimų jaučiatės?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt