P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Mokys pasigaminti duonynę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-15


Gruodžio 20 d., 10 val, Klaipėdos etnokultūros centro „Facebook“ paskyroje vyks filmo „Duonynė / Brotsuppe“ premjera. Transliacijos „YouTube“ nuoroda čia.

Pusvalandžio trukmės filmas supažindins su patiekalu, kurį lietuvininkų šeimose ypač mėgo vaikai, o jo skonis ir kvapas primins Kalėdas.

Šį paprastą gardėsį mokys gaminti nidiškė Irena Ungaro (Šukytė), o ji išmoko iš Pleškučiuose gyvenusios močiutės Anos Vytienės.

Močiutė, tapusi išimtininke, pardavė namus ir su geltonu lagaminu keliavo iš vienos savo vaikų šeimos į kitą. Nidoje buvo ypač laukiama, nes ji buvo ir siuvėja, ir virėja, ir geroji namų fėja. Visada pasitempusi, rami ir ori, su visais rado kalbą ‒ su lietuviais lietuviškai, su vokiečiais vokiškai.

Kaip paskutiniaisiais sovietmečio dešimtmečiais gyveno nidiškiai be poilsiautojų? Vyrai, žinoma, vos užsitraukus marioms, sutūpdavo vilioti stintų, o moterys žiemos vakarus leido prie rankdarbių ir knygų. Mama Irma su mezginiais, močiutė su siuviniais ‒ buvo iš ko mokytis ir filmo pašnekovei. Klaipėdiškių rankdarbiais neatsigėrėsi, kaip ir žiemiškais nerijos vaizdais, lydimais pamario dainų.

Filmo režisierė ir scenarijaus autorė prof. Dalia Kiseliūnaitė, operatorius Nerijus Jankauskas, montuotojas Dalius Sakavičius.


  2021-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt