P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Pristatys filmų ciklą apie nykstančius Klaipėdos krašto kaimus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-15


Etnografiniame Mažosios Lietuvos regione kultūros paveldą išsaugoti ypač sudėtinga dėl to, kad nemaža jo dalis buvo sunaikinta baigiantis II pasauliniam karui, tačiau dar didesnė dalis sunaikinta po karo.

Nykimo procesas tebevyksta ir mūsų dienomis, todėl Klaipėdos etnokultūros centre gimė projektas „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ – sukurtas 6 filmų ciklas.

Filmuose užfiksuota unikali, moksliškai atrinkta informacija apie nykstančias ir sparčiai besikeičiančias etnografinio Mažosios Lietuvos regiono vietoves.

Įspūdingus gamtovaizdžius, sunkiai prieinamų ir mažai žinomų objektų vaizdus lydi archeologų ir istorikų komentarai, pokalbiai su žmonėmis, gimusiais ir gyvenančiais Klaipėdos krašte ir buvusio pasienio apylinkėse: Klaipėdos ir Kretingos rajonuose, Palangos savivaldybėje (Dovilų, Agluonėnų seniūnijos; Kairių kaimo apylinkės, Karklės ir Nemirsetos kaimai; Kretingalės ir Bajorų apylinkės). Specialiai filmui sukurtas muzikinis takelis remiasi Mažosios Lietuvos dainų temomis.

Pastarąsias vietoves plačiau bus pristatomos bei medžiaga publikuojama 2022 metais, tačiau jau šiandien Klaipėdos etnokultūros centras kviečia miestiečius apsilankyti „Facebook“ / „YouTube“ paskyrose ir peržiūrėti glaustą filmų ciklo apžvalgą.

Filmų ciklo režisierė ir scenarijų autorė prof. Dalia Kiseliūnaitė, operatorius Nerijus Jankauskas, montuotojas Dalius Sakavičius, kompozitorius Vladimiras Konstantinovas.

Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.


  2021-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt